Protože se dnes u nás na webu dočtete, že jarní počasí s sebou přináší s sebou i krátké sukně, máme pro vás tipy, jak mít krásné a hladké nohy. Prostě aby bylo vše tip ťop!

Jak na to

Depilace holicím strojkem patří k nejrychlejším. Pokud se chcete se vyvarovat červených pupínků, zarudnutí nebo zarostlých chloupků, nohy si holte vždy novou a ostrou žiletkou, nejlépe s několika břity. Dohlédněte na to, aby si ji váš partner nepůjčoval, a žiletka se tak neztupila (o hygienickém hledisku nemluvě).

Nohy si holte raději večer, nejlépe ve sprše nebo při koupání. S holením se kromě chloupků totiž odstraňují i malé částečky kůže a pokožka se potřebuje zregenerovat, nejlépe přes noc. Nebojte, ráno už zase bude mít krásně hladké nohy. Na co myslet: čerstvě oholenou pokožku byste neměla vystavovat na sluníčku, dochází pak k jejímu podráždění.

Chloupky neodstraňujte na sucho. Díky vodě se změkčí a otevřou se póry. K holení použijte holicí strojek a na mokrou pokožku naneste kvalitní holicí gel nebo pěnu. Na trhu je jich celá řada, vybírejte podle typu pokožky a vůně.

Dejte si na čas

Chloupky odstraňujte ve směru jejich růstu, je to sice časově náročnější, ale zase předejdete červeným pupínkům a nepříjemnému pocitu svědění. Po holení nohy natřete vyživujícím a zklidňujícím mlékem, krémem nebo olejem určeným k péči po holení.

Nežádoucích chloupků se můžete zbavit kromě ostré žiletky také elektrickým holicím strojkem, depilací voskem, nebo laserem. Jde sice o investici v řádu tisíců korun, ale vaše nohy budou hladké až několik týdnů. Záleží jen na vás, zda vám za tu investici sexy nohy stojí.

Dobré pomocníky na holení najdete v naší fotogalerii:

Reklama