Všimla jsem si toho už dřív a dnes ráno v metru jsem si tu záhadu dlouhého nehtu na malíčku u mužů připomněla. Starší muž, cizinec, živě gestikuloval, a protože seděl vedle mě, měla jsem jeho extra dlouhý nehet na malíčku stále před očima. Na co ho asi má, k čemu slouží?

Jak se nehet ve vzduchu vrtěl, hlavou se mi motaly nějaké teorie, ale přesto mi to nedalo a zeptala jsem se posléze přátel na Facebooku, aby mi pomohli tuto záhadu rozluštit.

„Hudebníci obvykle mívají dlouhé nehty i u více prstů, nejen u malíčků,“ jeden z prvních názorů má určitě kus pravdy. Pravá ruka nehty při vybrnkávání prý delší potřebuje, jenže pán z metra měl dlouhý nehet na levé ruce.

kytara

„Rypus holubus“ mě rozesmál, protože už jsem byla z metra pryč. Jinak mě dloubání nosu na veřejnosti přivádí do rozpaků, když nevím, kam s očima, protože hnusoty nás znovu a znovu přitahují. Proč to chceme vidět znovu a jednou nestačilo, to mi jasné není. Ani skutečnost, že z lékařského hlediska prý šťourání v nosních dírkách prospívá zdraví.

Rakušané na tuto dlabací teorii dokonce mají specialistu, který tvrdí, že tělu neškodí ani pojídání obsahu nosních dírek. Fuj! „Mňam,“ řekl kdysi jeden známý a svěřil se, aniž bych o to stála, že co nesní, nalepí na spodní desku stolku v kavárně. Nevěděla jsem tenkrát, která z nich to přesně je, tak jsem se vyhýbala všem v celé čtvrti!

dloubani

Prokousávala jsem se diskuzí, která byla fajn. Bavilo vytvářet teorie malíčku s dlouhým nehtem a seznamovat se s těmi, které vytvořili druzí:

  • „Náš kamarád měl nalepený nehet na malíčku levé ruky už někdy na počátku 90. let a tehdy říkal, že je to velmi praktické na klapku Esc.“
  • „Prý si tím čistí ostatní nehty!!! Už jsem taky zjišťovala.“
  • „Multifunkční nehýtek! Chlapi jsou geniální!“
  • „Možná i jako šroubovák! Čtyři v jednom!“
  • „Ve staré Číně byly dlouhatáááánské nehty na rukou znamením, že je dotyčný tak bohatý, že sám nemusí nic dělat.“
  • Já mám hóódně dlouhej nehet na levém palci. A ještě divně vytvarovaný pilníkem. Kvůli letování tenoučkých kabelů na malé konektory. Pánbůh byl špatný konstruktér. Vypadá to divně, ale Martina si už zvykla.“
  • „Já se odvážila před lety zeptat našeho kamaráda a on mi říkal, že se tím dobře šťourá v uchu, takže to mi stačilo a víc jsem ani vědět nechtěla. Každopádně se mi to na chlapech nelíbí.“

ucho

Pořád sice úplně přesně nevím, k jakému účelu nehet na malíčku slouží, ale to vůbec není podstatné.

Po dnešní diskuzi těžko najdeme pádnější důkaz pro pravdivost teorie, že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.

Reklama