Opět se na nás valí chřipková epidemie. Prudké změny teplot oslabí váš imunitní systém, a tak rýmy, chřipky a nachlazení na sebe nenechají dlouho čekat. Rýma a nachlazení může potrápit jen na pár dní, ale chřipka, ta udeří bez varování a skolí vás znenadání tak, že ani nevstanete z postele. Rýma, horečka, bolesti hlavy, svalů a celková slabost! To nezní moc lákavě, viďte? Nezanedbejte včasnou prevenci a virům vyhlaste válku!

vitas

Raději nečekejte, že se vám viry jako zázrakem vyhnou. Posilujte imunitu dostatečným přísunem vitamínů a vyhýbejte se místům, kde se to prskajícími lidmi jen hemží. Jezdíte-li však do práce každý den tramvají, autobusem nebo metrem, dobře víte, že vyhnout se, nelze. Můžete vyzkoušet šálu přes obličej, což v přecpaném dopravním prostředku není zrovna příjemné nebo nosit respirační roušku, která zase není příliš estetická. Další možností je zabránit virům, aby pronikly do organizmu. Díky úspěšnému zdravotnickému výzkumu můžeme letošní sychravé dny strávit s úsměvem na rtech a bez obav, že podlehneme chřipkové epidemii, která každý rok úspěšně zdolá i ty nejudatnější z nás.

Na pultech lékáren se s podzimem objevil nový přípravek MENTOSIL gel, který poskytuje preventivní ochranu před viry způsobujícími rýmu a chřipku. Přípravek je určen pro všechny, kteří se chtějí opravdu účinně bránit virům rýmy a chřipky. Jeho používání je vhodné pro těhotné ženy, lidi s chronickými onemocněními postihujícími imunitu jakými jsou např. cukrovka, protinádorová léčba apod. a starší lidi vzhledem k tomu, že jejich imunitní systém má tendence ke snížení své aktivity a organismus je pak náchylnější vůči infekcím. Podle průzkumů Národního centra pro chřipku Světové zdravotnické organizace (WHO) má přípravek MENTOSIL gel prokazatelné účinky nejen proti běžným virům chřipky, ale také proti viru pandemické chřipky H1N1. Pokud jste se nestihli nebo nechtěli očkovat, i pro vás je tu možnost, jak si bez obav užívat nástup zimy. Předtím, než se vydáte do ulic města nebo na místa, kde je zvýšené riziko nákazy chřipkou, MENTOSIL gel jednoduše aplikujete do nosní dutiny. Obsahuje mentol a olej z jehličí borovice, které vám nos příjemně uvolní i v případě, že jste prevenci podcenili a rýma vás zaskočila nepřipravené.

mentosil

Pokud jste již chřipkové onemocnění prodělala, užívala antibiotika nebo trpíte opakovanými záněty močových cest, pak mějte v záloze přípravek, který vás ušetří dalších nepříjemných komplikací, které s sebou nese užívání antibiotik. Většina lékařů již při předepisování antibiotik doporučuje užívání doplňků stravy s obsahem laktobacilů, tyto však často nestačí. Vhodnější je použít přípravek, který přímo v pochvě opět nastolí přirozené kyselé pH, tím se rozmnoží vaše vlastní laktobacily a zabrání se následným gynekologickým obtížím. Pro takové případy nabízí ideální řešení vaginální krém VITAgyn C®, který napomáhá léčbě a prevenci bakteriálních vaginóz a infekcí močových cest. Jeho použití je obzvláště prospěšné po farmakologických léčbách antibiotiky. Vaginální krém obnovuje a udržuje fyziologické pH v pochvě, napomáhá růstu přirozené laktobacilové flóry a navrací tak poševní rovnováhu.

Užívejte si krásné zimní dny bez obav z chřipky, nachlazení i rýmy.

Všechny uvedené přípravky jsou volně prodejné zdravotnické prostředky. Žádejte ve své lékárně.