Skandály kolem krádeže v obchodním domě utichly a Winona Ryderová dostává novou šanci u filmu. V nejbližší době si herečka zahraje hned ve dvou připravovaných snímcích.

Jeden z filmů natáčí režisér českého původu, legendární Miloš Forman. Forman připravuje film s názvem Embers (Žhavé uhlíky). Námětem mu byla stejnojmenná novela maďarského spisovatele Sandora Maraie.

Podle novin Hollywood Reporter se první scény začnou natáčet v říjnu, a to v Praze. Kromě Ryderové bude ve filmu hrát i Sean Connery. Děj snímku je relativně jednoduchý. Dva muži staršího věku se náhodou znovu setkají po jedenačtyřiceti letech. Začnou se spolu znovu přátelit a poznají mladou ženu (Ryderová), která oběma učaruje.

Oba se tedy snaží upoutat její pozornost, až se jednomu z mužů (Connerymu) podaří srdce krésné dívky získat a oženit se s ní. Jenže dívka i přesto, že je vdaná, stále udržuje milostný poměr s druhým mužem.

Za zmínku stojí i Winonina druhá herecká šance. Režisér Robert Altman začíná dolaďovat poslední přípravy na filmu The Widow Claire (Vdova Claire). Ryderová bude ve snímku hrát hlavní roli. Film je o ženě, které během druhé světové války zahyne manžel. Žena pak živoří se svými dvěma dětmi. Ty jí však později unesou dva muži.  

     
Reklama