V našem stále více uspěchaném světě chceme nejen rychleji komunikovat nebo cestovat, ale bez větší ztráty času řešit i krátkodobé zdravotní indispozice.Výzkumy ukazují, že také při léčbě bolesti pacienti  preferují  léky  s rychlým  účinkem.  Tomuto trendu jde naproti nový volně prodejný  lék Ibalgin® Rapidcaps 400 mg měkké tobolky.  Želatinové tobolky obsahují již rozpuštěný ibuprofen.

Moderní je léčit bolest rychle

Za vznik bolesti, zánětu nebo horečky jsou odpovědné tzv. prostaglandiny, které se uvolňují v místě poškození tkáně. Nesteroidní protizánětlivá léčiva, mezi která patří také ibuprofen, zabraňují právě tvorbě těchto prostaglandinů. Léčivá látka ibuprofen byla objevena již v roce 1961. Pro volný prodej byl  ibuprofen  uvolněn  nejprve  ve  Velké  Británii  a  v USA,  a  to  již v roce  1983,  resp.1984.  Léky obsahující ibuprofen patří dlouhodobě mezi nejčastěji používaná analgetika.

Ibalgin

Známá účinná látka v nové lékové formě

Průhledné růžové želatinové tobolky léčivého přípravku Ibalgin® Rapidcaps 400 mg se v těle snadno rozkládají a po rozpadu okamžitě uvolňují již rozpuštěný ibuprofen. Ten se rychleji vstřebává do krevního oběhu a díky tomu se rychle dostane k místu bolesti. Právě rychlost vstřebání, neboli absorpce, patří mezi důležité faktory toho, jak rychle nám lék začne účinkovat. Maximální koncentrace léčivé látky je v těle dosaženo přibližně za 30 minut.

Ibalgin® Rapidcaps 400 mg měkké tobolky ulevuje od bolesti hlavy, zubů, zad, svalů, menstruační bolesti nebo migrény, a to až na 8 hodin. Tobolky jsou určeny pro dospělé adospívající od 12 let s hmotností od40 kg výše. Užívá se 1 tobolka až 3x denně, s odstupem alespoň 4 hodin. Tobolky se polykají celé, zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.

Ibalgin® Rapidcaps 400 mg měkké tobolky je lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofenum. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Reklama