třešňový sirup

Poradíme vám, jak si uchovat sladké a voňavé třešně i v době, kdy už budou ze stromů dávno sklizené. Už jsme spolu vařili různé druhy džemů, pekli koláče, a dokonce jsme mrazili třešňovou zmrzlinu. Co nám ještě chybí? No přece třešňový sirup.

Protože třešňový sirup je výborný vynález, kterým se můžete osvěžovat celé léto. A komu zůstanou zásoby i na zimu, tak tím lépe. Třeba do čaje je nepřekonatelně výborný.

Příprava třešňového sirupu je snadná a určitě oceníte, že není nutné zbavovat třešně pecek. To je, alespoň podle mě, na zpracování třešní ta největší otrava. Máte na to nějakou fintu?

Suroviny na 3 litry sirupu

  • 3 kg třešní
  • 2 l vody
  • suroviny, které dávkujeme podle získané šťávy
  • 400 g cukru na 500 - 600 g třešňové šťávy
  • 7 g kyseliny citronové na 500 - 600 g třešňové šťávy

Postup

Třešně dejte vařit s vodou doměkka. Při vaření je průběžně rozmačkávejte vařečkou. Pomoc si můžete také mačkadlem na brambory.

třešňový sirup

Až jsou třešně měkké a rozvařené, propasírujte a přeceďte je přes cedník. Přidejte cukr a kyselinu citronovou a ještě chvíli vařte, dokud se cukr nerozpustí.

Naplňte do připravených, čistých a vyhřátých sklenic. Víčko potřete slivovicí (nebo třešňovicí) a zavíčkujte. Klidně můžete šťávu ještě zavařit.

Zavařená šťáva vydrží určitě déle. Tu nezavařenou raději skladujte v chladnu a temnu. I ta by vám minimálně přes léto měla vydržet.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama