Rychlovarná konvice je spotřebič, který dnes nechybí v téměř žádné domácnosti. Jsou cenově dostupné, hezky vypadají, uvaří vodu rychleji a levněji a také bezpečněji než klasické konvice.
A protože je výběr tak rozmanitý, s orientací nám opět pomůže pan Vývoda z kuchyňského studia.

"Rychlovarné konvice jsou na velice dobré úrovni. Ve výkonu sice stále existují rozdíly, ale to podstatné mají společné. Zákazník si dnes vybírá spíše podle designu konvice, podle toho, jak se mu hodí do kuchyňského interiéru. Přitom rychlovarná konvice nám ušetří spoustu času. Vodu má ohřátou za pár minut a přitom na ohřátí jednoho litru vody spotřebuje jen 0,1 kWh."

Cenově se rychlovarné konvice pohybují už od dvou set korun, dražší modely až do téměř dvou tisíc korun. Levnější modely bývají vyrobeny z lehkého plastu, dražší například z nerezu, skla nebo průhledných umělých hmot.

"Většina výrobců také nabízí celé řady drobných domácích spotřebičů, které mají jednotný design. Můžete si tak sladit spotřebiče navzájem a také s vaší kuchyní. A pokud nemáte peníze na to, abyste si koupili všechny spotřebiče najednou, nemusíte se bát. Výrobce většinou stejnou řadu výrobků prodává více let."

Vybrat si můžete také různé objemy rychlovarných konvic. Nejmenší bývají půllitrové, největší téměř dvou litrové. Opět platí, že je lepší zakoupit konvici spíše větší.

"Při výběru bychom si měli dát pozor na několik důležitých věcí. Především si všímejte, jak je vyřešené víko konvice a její hrdlo. Prohlédněte si, jestli se dá víko snadno otevřít a voda se tak jednoduše naleje do konvice. A hrdlo musí být dostatečně široké, abychom vodu mohli pohodlně nalévat do připravených nádob.

Vyberte si také konvici, která má zřetelně vyznačenou stupnici a ukazatel vody. Mělo by být označeno minimum i maximum vody, které můžete do konvice napustit."

Zajímá-li vás bezpečnost varné konvice, nemusíte se obávat. Konvice bývají vybaveny až třemi bezpečnostními pojistkami. Ty základní jsou: vypnutí konvice po dosažení varu a také ochrana proti úplnému vyvření vody a přehřátí konvice.

Samozřejmostí jsou dnes bezkabelové konvice. Na přívod elektřiny je napojen podstavec, ze kterého se konvice snímá. Konvici tak na podstavec můžete položit z kterékoliv strany, při nalévání vody vám nepřekáží přívodní šňůra, která bývá uložena pod podstavcem.

"Většina výrobců rychlovarných konvic už také upustila od spirály, která byla uvnitř konvice a na které se usazoval vodní kámen. Nahradily ji plochá topná tělesa, umístěná pod dnem konvice, na kterých se vodní kámen neusazuje nebo usazuje minimálně. A další výhodou skrytého topného tělesa je i to, že v takto vybavených konvicích můžeme vařit i velice málo vody.

Pokud máte přece jen příliš vápenitou vodu a vodní kámen v konvici vzniká, měli byste si vybrat takovou konvici, která má u hrdla sítko, zachycující uvolňující se vodní kámen. Toto sítko je nutné jednou za čas vyčistit, popřípadě vyměnit."

TIP: Jak vyčistit konvici od vodního kamene?  Přes noc v ní nechejte vodu s octem nebo několika kapkami kyseliny citronové. Na druhý den v ní tuto vodu můžete nechat přejít varem. Konvice bude jako nová, a navíc: vyčištěná spirála nespotřebuje k ohřevu vody tolik energie jako ta, která je zanesena vodním kamenem.