První příspěvek po vyhlášení rychlé soutěže zaslala čtenářka Heather. A tak si zaslouží kosmetiku Dermacol, jak jsem slíbil. Heather, gratuluju, můžete se těšit na balíček!

A o čem je její příspěvek?


Zdravím redakci :-)

Pořád jsem přemýšlela, co v mém okolí narušuje mé estetické cítění :-), která stavba je natolik výrazná, aby mi vadila...

Momentálně v mém přímém okolí není nic takového, ovšem nakonec jsem si přece jen na něco vzpomněla...

Je to pár let, co dávali v Brně dohromady budovu MZA - moravského zemského archívu. Stojí naproti bohunické nemocnice a já jsem ještě před rokem a půl jezdila kolem ní do práce...

Ve dne ničím neupoutá, zařadíte ji do škatulky všech ostatních budov - kanceláří, obchodů - které se teď staví. Ovšem vidět MZA za tmy, to je tedy něco. Do práce jezdím brzy a tak v zimě je běžná cesta za tmy tam a často i zpátky. Když jsem budovu viděla poprvé, vyvalila jsem oči a přitiskla nos na okno autobusu a jen tiše zírala. Archív, který by pro mě měl být alespoň trošku decentní záležitostí zářil rudě do tmy. Hlavou mi proběhly myšlenky o nočních klubech a určitě bych se nedivila, kdyby u této budouvy v noci zastavovali neznalí sexuchtiví pánové.

mza

Čas od času si MZA připravil překvapení - dokáže totiž svítit na několik způsobů.

Uznejte sami, jak se vám líbí, foto jsem našla na stránkách MZA...

Heather

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Moderní architektura

Jaký je váš vztah k moderní architektuře? Podělte se o něj se čtenářkami magazínu Žena-in! Pište mi své názory a posílejte fotky!

Užší témata...

  • Moje oblíbená moderní stavba.
  • Miluji domácí moderní architekturu.
  • Miluji zahraniční moderní architekturu.
  • Moderní architekturu nemám ráda.
  • Některé stavby se mi líbí, jiné ne.
  • Můj nejoblíbenější sloh.
  • Vyfotila jsem se před... / Vyfotila jsem zajímavou stavbu.

Příspěvky posílejte, jako vždy, na redakční e-mail...

Co můžete získat?

Původně jsem plánoval, že jednu ze čtenářek odměním nějakým pěkným modelem moderní architektury, ale nic takového jsem nesehnal. Idea, že bychom zaplatili pro čtenářku architektonický návrh na stavbu domu u nějakého renomovaného architekta, neprošla na poradě, a tak nakonec dvě z vás odměním knihami: SHREK Zvonec a konce a Zvonilka z nakladatelství EGMONT.

Reklama