O víkendech se velice ráda věnuju vaření a opravdu mě baví vymýšlet a zkoušet nová jídla. Baví to i celou moji rodinu. Přes týden však chodí Pepík na obědy do školky, přítel obědvá „meníčka" po hospodách a já se v době oběda něčím odbudu. Jediný, komu je tedy potřeba navařit, je dvouletá Toninka. A tu odbývat samozřejmě nechci.
Někdy připravím jídlo pro celou rodinu, které pak máme k večeři okolo šesté hodiny. Když mě ale tlačí čas, zvolím rychlé jídlo pouze pro Toninku. Ta je naštěstí vděčný strávník, miluje maso, zeleninu, ovoce, prostě téměř všechno.

Snažím se připravovat jídlo z čerstvých, případně mražených surovin. Konzervy a instantní jídla používám minimálně. A tak, když si uděláme procházku do obchodu, koupíme maličký kousek vepřové panenky (či jiného vepřového masa) a dvě mrkve, využijeme suroviny, co máme běžně doma, tak je rychlý a skvělý oběd hned hotový...

Vepřová panenka s mrkví
kousek vepřové panenky
dvě mrkve
hrst těstovin
kousek másla
trocha soli
čerstvé bylinky
jako příloha: jakákoliv čerstvá zelenina

Vepřové maso nakrájíme na kousky, mrkev oloupeme a nakrájíme na špalíčky. Maso s kouskem másla podusíme asi deset minut. Hlídáme a přiléváme vodu. Nezapomeneme osolit a přidat bylinky. Přidáme mrkev a dusíme dalších pět až deset minut. Maso je hotové hned, protože jsme ho nakrájeli na drobné kousky.
Podáváme s těstovinami a zeleninovou oblohou.

***

Momentálně mé dítě miluje brambory všeho druhu. Nejlépe nové, vařené ve slupce a opečené v troubě. To je potom velice snadný oběd, kdy přidám jen sklenici mléka k pití a je hotovo. Když se vám chce ještě vylepšovat, nabídněte dětem omáčku z bílého jogurtu s nasekanou pažitkou a kouskem česneku. Oběd bude hned zábavnější a chutnější.


Surimi s baby karotkou a zelenými fazolkami
půl balíčku surimi tyčinek
mražená směs baby karotka + zelené fazolkové lusky
těstoviny nebo rýže
sůl

Tohle jídlo jsme si zamilovali i my, dospělí. Krabí tyčinky nakrájíme na kousky a podusíme spolu s mraženou baby karotkou a zelenými fazolovými lusky (tuhle směs seženete v každém supermarketu). Dusíme asi deset minut a máme hotovo!
Podáváme s těstovinami nebo rýží. U nás k tomuhle jídlu nejvíce jedou" čínské nudle.

***

A podobně u nás probíhá příprava většiny dětských" jídel. Je to jednoduchá rovnice maso + zelenina + těstoviny (rýže, brambor). Pokaždé jiná kombinace, pokaždé jiná chuť...

Jak vaříte pro své děti vy? Máte své oblíbené recepty, nebo experimentujete jako já? Či snad nevaříte?

Reklama