Rychlá auta, holky s vizáží modelky? Tak na to nemám důvod jít! Jasný film pro chlapy!

Ale já bych film Rychle a zběsile: Tokijská jízda, který má dnes, 20. července, jako jediný snímek v Česku premiéru, zase tak rychle neodsuzovala.

Příběh je celkem jasný a předem předvídatelný. Outsider Sean Boswell (Lucas Black) se z Ameriky dostává až do Tokia, kam přijíždí za svým otcem, a uniká tak umístění do pasťáku. Slíbí, že bude sekat dobrotu, ale to se mu povede jen do chvíle, než zcela propadne světu driftingu. O co jde? V driftingu rozpálíte auto na co nejvyšší rychlost, v pravý okamžik dupnete na brzdu a nádherně se „smeknete“.

Trochu jako Dylan z BH 90210

Zatímco v Čechách řešíme bodový systém, v Tokiu umí driftovat nejspíš každý. Jak Sean postupně poznává, jakmile v Tokiu jede rychlostí více než 180 kilometrů v hodině, policisté to neřeší. Proč také. Vědí předem, že by řidiče neměli šanci dohonit.

Lucas Black dal hlavní postavě Seana správně drzý výraz tvrdohlavého kluka, který si nenechá v ničem poradit. Musí si rozbít nos, aby si uvědomil, že se nemůže vrhat do všeho po hlavě. Ale i přes rozbitý nos riskuje a nedá se odradit ani šampionem v driftu (Brian Tee, např. Údolí stínů, Finty Dicka a Jane), který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu.

Sean mi trochu připomíná Dylana ze seriálu Beverly Hills 90210. Tak trochu rebel, který má problémy. Hned na začátku si však najde kamaráda (tedy spíše on jeho) a nakonec i člověka, který mu ukáže cestu a jako jediný mu dá šanci. Rebel ve filmech vždy láká okolí, zvlášť krásné dívky. I zde se do něj hned zamiluje Neela (Nathalie Kelly) - místní kráska a přítelkyně jeho protivníka.

Film jako hudební videoklip

Romantika se však nekoná na pláži, ale za volantem rychlých aut. Tam se totiž odehrávají všechny důležité scény. Kamera si dává záležet, aby v pravidelném rytmu střídala pohledy na ručičku tachometru s pohledem na řidiče a následně na místo, kam jede, abyste se mohla na chvíli „posadit“ na místo řidiče.

Celý příběh je navíc podbarvený hudbou a scény trochu připomínají hudební videoklip - krásné holky, nablýskaná auta, pohodová atmosféra, žádné roztahané záběry. I když nejste milovnicí rychlých strojů, takové scény vás budou bavit. Udržují totiž pozornost a navíc tak dohánějí, co nepříliš velká propracovanost příběhu zanedbala.

Chcete zajít s partnerem do kina? Sci-fi vás nebaví a on zase odmítá romantiku? Tak radím, jděte na Tokijskou jízdu. Každý si přijde na své, on možná trochu víc. Ale věřte, na Lucka Blacka se dívat dá…


Rychle a zběsile: Tokijská jízda
Režie:
Justin Lin
Hrají: Lucas Black, Zachery Ty Bryan, Nathalie Kelly,
Caroline de Souza Correa, Henry Jaderlund, Brian Tee,
Scénář: Chris Morgan
Hudba: Brian Tyler
Premiéra: 20.07.2006Soutěž

Otázka číslo jedna: "Ve kterém městě se narodil režisér Miloš Forman?"

Více o soutěži tady.
Reklama