Rozmrzelost, nechutenství, kýchání a v neposlední řadě noční neklid. Miminko nemůže dýchat, a tak se každou chvilku s pláčem budí. Jste zoufalá, protože nevíte, co vašemu drobečkovi je, nevíte, jak mu pomoci. Tak zákeřná dokáže být rýma!

 

„Rýma bývá často podceňována, což zejména u kojenců a dětí může způsobit vážnější zdravotní komplikace, například zánět vedlejších nosních dutin nebo středouší. U malého dítěte se onemocnění rýmou často projevuje celkovými příznaky, horečkou, mrzutostí, neklidem, nedostatečným příjmem tekutin a potravy, kojenci nemají ani sílu sát mateřské mléko. Jejich spánek je neklidný a přerušovaný. V důsledku rýmy dochází k ucpání nosních průduchů zánětlivým sekretem, který malé děti nedokážou vysmrkat. K ulehčení průběhu rýmy je nezbytně nutné udržovat průchodnost dýchacích cest,“ říká MUDr. Zuzana Blechová z I. Infekční kliniky 2. lékařské fakulty UK.

 

Neumí-li dítě dosud správně smrkat, lze předejít komplikacím důkladným čištěním nosu pomocí odsávačky hlenů a vhodných nosních kapek.

 

Rodina léčivých přípravků 24hodinové péče značky Olynth má nového člena – nosní kapky. Nové nosní kapky OLYNTH jsou k dispozici ve dvou silách: Olynth® 0,025% pro kojence a děti do 2 let a Olynth® 0,05% pro děti od 2 do 6 let.

 

Kapky způsobují v místě svého účinku stažení cév, tím snižují otok sliznic a následně usnadňují dýchání nosem a zlepšují uvolnění hlenů. Dále se používají k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších nosních dutin a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou.

 

Podávají se 1–2 kapky do každé nosní dírky nejvýše 3 x denně. K nástupu účinku dochází obvykle do 5–10 minut.

 

Léčivé přípravky Olynth® 0,025% nosní kapky a Olynth® 0,05% nosní kapky obsahují xylometazolin-hydrochlorid. Nosní podání. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 5 dní. Před použitím si přečtěte pečlivě příbalovou informaci. Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu. Přípravek není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Více soutěží a informací o rýmě a nachlazení naleznete na www.svobodapronosy.cz