2.jpg (93 KB)

Foto: Alena Kolaříková

V domácích podmínkách snadno vyrobíte zmrzlinu z mraženého banánu. Má to i další výhody. Koupili jste velkou zásobu banánů a začínají být přezrálé, začínají hnědnout? Oloupejte je a nakrájejte na špalíčky. Ty dejte do sáčku nebo do krabičky a šup s nimi do mrazáku. Příště k nim můžete přihodit další a další a postupně mít pěknou zásobu. Když budete mít chuť na zmrzlinu, vsypejte banány do mixéru. 

Přidejte k nim další ovoce podle chuti. Ideálně zase mražené. Perfektní jsou drobné plody, jahody, maliny. Všechno společně rozmixujte. Díky sladkosti banánu už není potřeba používat cukr, ani jiné slazení. K některému ovoci se perfektně hodí třeba trocha javorového sirupu. 

Do zmrzliny můžete přidat pár lžic oblíbeného ořechového másla, nahrubo nasekané ořechy, čokoládu, lentilky...

Takovou zmrzlinu pak můžete ještě na závěr promíchat třeba s rozpuštěnou čokoládou.

DSC_5447.jpg (99 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Když máte v zásobě v mrazáku stále trochu dýňového pyré, je výroba dýňové zmrzliny opravdu snadná. Můžete ji připravit buď ve zmrzlinovači nebo nechat dýňové pyré povolit, smíchat s dalšími surovinami a nechat zmrazit. Kdo má výkonný mixér, tak může ještě zmražené pyré a další suroviny společně rozmixovat a vznikne příjemná ledová směs, kterou můžete ihned podávat.

Dýňová zmrzlina s ořechy

1.jpg (143 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Grapefruitová zmrzlina s bazalkou

3.jpg (77 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Vanilková zmrzlina s grilovanými švestkami

4.jpg (165 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Reklama