zodd.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Beran je prvním znamením zvěrokruhu. Vládne mu planeta Mars, má v sobě oheň a nezkrotnost. Je plný energie, odhodlání a tvůrčích myšlenek. Srší elánem a nadšením. Drobným úskalím beraní povahy bývá přílišná hlučnost. Na společenských akcích, na večeři v restauraci, případně v kině či divadle žádného Berana nepřeslechnete. Občas vás nenechá domluvit, protože s oblibou skáče do řeči. Je tak trochu extrémista; buď má energie na rozdávání, anebo máte pocit, že každou chvíli usne. První varianta je ovšem častější, možná i proto, že si občas rád dopřeje nějaký ten „energeťák“.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býk patří k pevným zemským znamením. Svou energií ho ovlivňuje planeta Venuše, která mu propůjčuje smyslnost a dopřává pozornost opačného pohlaví. Býk je odolný a vytrvalý, navíc požitkář. Proto je jedním z býčích základních zlozvyků lenost a nepřizpůsobivost. Má své zajeté koleje, které mu vyhovují, tak proč by je měnil? Dalším z úskalí jeho povahy je sklon k přejídání, především ve stresových situacích. Dostane-li chuť, neváhá a klidně o půlnoci vstane a vybílí ledničku. Dojde-li k ostřejší výměně názorů, Býk si tvrdošíjně stojí za svým, a i když udělá chybu, neumí to přiznat.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci patří k proměnlivým znamením a přísluší jim živel vzduch. Vládnoucí planetou je Merkur, který jim propůjčuje komunikativnost, všestrannost a vynalézavost. A právě komunikativnost může být u Blíženců vnímána jako zlozvyk, protože čeho je moc, toho je příliš. Člověk v tomto znamení potřebuje mít o všem přehled. Proto nepustí mobil z ruky, neustále kontroluje e-maily, zprávy i sociální sítě. Ani když vás vezme do restaurace nebo na procházku, nezapomíná na svého věrného parťáka. Při rozhovoru pak můžete nabýt dojmu, že vás neposlouchá, ale není to tak. Blíženec zvládá více věcí najednou; jde přeci o vzdušné znamení a tzv. „multitasking“ mu nedělá potíže.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Rak patří k vodním znamením a svou energií ho ovlivňuje Měsíc. To dává Rakům notnou dávku senzitivity, vnímavosti i zádumčivosti. Jde o citově založené jedince procházející širokou škálou emocí. Stinnou stránkou račí povahy je sklon k utápění se v problémech a domnělých křivdách. Rak častokrát zveličuje a drobné příkoří vylíčí jako ohromně závažnou věc. Tím, jak silné emoce prožívá, dokáže zahltit všechny ostatní. Mimo jiné snadno podléhá blbé náladě okolí. Mívá tendenci háčkovat se na partnera, stává se závislým a rád kontroluje. Vyžaduje pravidelné hlášení a běda, jakmile zapomenete. Občas si rád „zobne“ něčeho, co rozpustí jeho splín.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lev patří ke šťastným znamením, která svou energií ovlivňuje Slunce. Náleží mu ohnivý živel, je optimistický, vitální a sebevědomý. Chce být vidět a dostát své pověsti krále salónů.  Má velké srdce a na požádání každému rád vyjde vstříc. Když ovšem dojde na lámání chleba, ke svým slibům se ne vždy hlásí. Není na něj spolehnutí, protože obvykle upřednostňuje vlastní pohodlí před povinnostmi. K dalším stínům lví povahy patří lehkomyslnost a sklon k hazardu. Pro svou image výjimečné osobnosti udělá lev téměř cokoli a ani záležitosti na hraně ho neodradí. Občas se ponoří do svých myšlenek natolik, že zapomene spláchnout záchod, zhasnout světlo nebo zamknout vchodové dveře.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Panna je proměnlivé zemské znamení, které svou energií ovlivňuje planeta Merkur. Je bystrá a nesmírně pracovitá, vyniká skvělou komunikací a perfektním organizačním talentem. Úskalím její povahy je sklon k extrémnímu perfekcionalismu. Puntičkářská Panna je schopná po vás vše předělat, přerovnat, znovu uklidit, protože nikdo to nedokáže udělat tak precizně jako ona. Nedokáže jen tak relaxovat, užít si sladké nicnedělání, popíjet čaj a klábosit. Nebývá ani zvlášť empatická a nebere si servítky. Někdy můžete mít pocit, že je hrubá, ona je ale jen bolestivě upřímná. Když se zeptáte, odpoví přesně tak, jak si to myslí. Bez obalu a citlivosti vůči druhému.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Sedmému znamení zvěrokruhu, Váhám, vládne planeta Venuše a přísluší jim vzdušný živel. Jsou šarmantní a diplomatické, dobrosrdečné a přátelské. K stinným stránkám jejich povahy patří až téměř pověstná nerozhodnost. A zdaleka nejde jen o zásadní věci; Váhy se těžko rozhodují také v maličkostech typu kávu, nebo čaj, vanilkovou, nebo jahodovou a podobně. Po lidech okolo vyžadují neustálé ujišťování, že se rozhodly správně, anebo je přímo požádají o verdikt. Jejich další slabinou je marnivost a úsudek na základě prvního dojmu. Někdy působí příliš „mělce“, bez zájmu o všeobecné dění a aktuální společenské problémy.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Nejvášnivější znamení zvěrokruhu, Štír, je ovlivňován energií planety Pluto. Náleží mu vodní živel, ve druhých budí zvědavost a evokuje pocit tajemství a neproniknutelnosti. Štír obvykle bývá plný nejrůznějších emocí a vášní, které se v něm perou. Na jedné straně jim touží podlehnout, na té druhé se snaží řídit konvencemi a zažitou morálkou. Toto vnitřní napětí se následně projevuje poněkud nervózními pohyby, případně kousáním nehtů, cvakáním propiskou nebo ťukáním tužky o stůl, aniž by si to však uvědomoval. Díky své náruživosti může u Štíra vzniknout závislost na sexu a obecně fyzickém kontaktu. Dalším úskalím Štíří povahy je zapomnětlivost a rozptýlená pozornost.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Deváté znamení zvěrokruhu, Střelec, je pod vlivem planety Jupiter. Náleží mu ohnivý živel, který ho málokdy ponechá v klidu. Střelec bývá přátelské povahy, má sklon k idealismu a v životě je pro něj důležitá svoboda. S tím také částečně souvisí zlozvyk chodit všude pozdě, anebo se nedostavit vůbec. Často ovšem z důvodu, že to jednoduše nestihne, protože slíbil, že ve stejnou dobu bude ještě jinde. Mnohdy na poslední chvíli mění plán a nepříjemně tak zasahuje do života i dalším lidem. Střelec bývá někdy až příliš lehkomyslný s neutuchajícím přesvědčením, že mu vše projde. Je nepoučitelný a duše dobrodruha mu radí neustále pokoušet osud.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozoroh patří k zemským znamením a vládne mu planeta Saturn. Je pracovitý, cílevědomý a svědomitý se silným smyslem pro povinnost. Vyniká výjimečnou trpělivostí, což mu obvykle dává velkou šanci uspět. K úskalím kozoroží povahy patří „mudrlantství“ a potřeba radit všem okolo. I těm, kteří o jeho rady nestojí. Kozoroh to ale dělá v dobré víře a s přesvědčením, že nejlépe sám ví, jak druhému pomoci. To se ovšem často mine účinkem a přinese to jen zbytečné napětí. Další, čím Kozoroh občas potrápí své okolí, je mlčení. Uvnitř bývá komplikovanější, než se zdá. Uzavře se do sebe a je těžké vrátit ho zpátky.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnář je vzdušné znamení, kterému dominuje planeta Uran. Právě ta propůjčuje Vodnáři rebelantskou povahu s touhou po svobodě a nezávislosti. Je originální a hledá nové cesty. Stinnou stránkou jeho povahy je velká roztěkanost a díky ní „horší“ paměť – Vodnář patří k jedincům, kteří zapomínají ve velké míře. Není to ale čistě otázka paměti; jde spíš o to, že mu některé věci zkrátka nepřipadají důležité. Další špatnou vlastností je sebestřednost. Vodnář je tak trochu sobec, který myslí především na své zájmy a ty vaše jsou až na x-tém místě v pořadí. Vodnář je experimentátor, rád zkouší nové věci a nebrání se ani drogám v jakékoli formě. Inklinuje k závislostem a měl by si být této skutečnosti vědom.

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Rybám vládne Neptun, planeta inspirace a touhy. Zrozenec v Rybách patří k vodním znamením, je soucitný, vnímavý a intuitivní. Úskalím rybí povahy je příliš bujná fantazie a tendence „odplout“ jinam. Častokrát nevnímá okolí, nesoustředí se na to, co říkáte, oč žádáte. Ryba má svůj fantaskní svět, kde je jí často nejlíp. Další z vlastností, kterou ve finále neoceníte, je touha pomáhat i ve chvíli, kdy o pomoc nestojíte. Ryba je schopná řešit vaše záležitosti za vašimi zády a často vám spíše zkomplikuje život. Cítí se pak ukřivděná a nedoceněná, když její snahu a motiv nedoceníte. Kromě toho si dobře pamatuje staré křivdy, které – pokud se to hodí - klidně vytáhne i po letech.

Čtěte také Naučte se vidět auru: Červená odráží sexualitu, fialová duchovní úroveň, modrá komunikaci

Reklama