ea.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Ohnivý Beran je většinou plný energie. Jeho nadšení bývá nakažlivé a osobnost nepřehlédnutelná. Je ale také netrpělivý, což se často projevuje i pokud jde o stravování. Jídlo obvykle příliš neřeší, potřebuje být najezený co nejrychleji. A vařit se s tím? Proč…?! Z toho důvodu se Berani nezřídka stravují ve stáncích s rychlým občerstvením, doma pak z polotovarů. Mají však rychlý metabolismus, a i ta nejtěžší jídla bez větších problémů spálí. Jejich aktivnímu životnímu stylu by ale slušela strava úplně jiného složení. Kvalitní bílkoviny ve formě steaku, zdravé tuky obsažené v makrele nebo lososu, na svačinu vlašské ořechy a na zobání k televizi nakrájená zelenina.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Zemitý Býk upřednostňuje kvalitu, lpí na tradicích a má rád své jisté. Díky planetě Venuši patří ke smyslným znamením, co si ráda dopřávají fyzické prožitky i požitky. Úskalím býčího naturelu je mimořádná láska k jídlu. Na talíř si obvykle naloží příliš a přehání to i co do četnosti. Také splíny rád zajídá, což ho v kombinaci s předchozím předurčuje k tomu, že většinou trochu válčí s váhou. Býci milují tučná a sladká jídla a smetanové dezerty. Nesnesou náhražky a nedají dopustit na domácí poctivé vaření. Měli by ale trochu ubrat, protože s přibývajícím věkem nezřídka přibývají i kila. Minimálně za zkoušku by stálo ochutnat namísto bílého cukru med, javorový sirup nebo méně známý kokosový cukr, zvolit (alespoň někdy) dezert ve formě sladkého ovoce a přidat hořčík, který usměrní chuť na sladké.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Vzdušní Blíženci bývají všestranní, vynalézaví a kreativní. Milují společnost, dlouhé rozhovory a společné stolování, nikoli však pro jídlo samotné. Důležitější je pro ně osazenstvo než menu.  S trochou nadsázky lze říct, že je jim docela jedno, co dostanou na talíř, protože jídlo berou především jako nutnost. Co je ovšem baví, je příprava jídla. Při vaření či pečení mohou projevit svou kreativitu (nikdy neotevřou kuchařku) a následně si užívají chválu a obdiv u stolu. To, jak málo pro ně samotná konzumace znamená, vede mnohdy k potížím s váhou, ale opačně než u Býků. Blíženci jsou spíše štíhlí až hubení, nezřídka se znaky podvýživy. Měli by konzumovat nutričně bohaté potraviny, které je udrží delší dobu fit, do jídelníčku přidat luštěniny a masité vývary. Dobře jim udělají i vitaminy skupiny B (především B12), které podpoří chuť k jídlu.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Senzitivní a příležitostně zádumčivý Rak patří stejně jako Ryby a Štír k vodním znamení. Jeho emoční škála je široká a tendence podléhat splínům značná. Proto i on občas mívá sklon zajídat nepříjemné duševní stavy, téma nadbytečných kil mu proto není cizí. Raci by – pokud jde o jídlo – měli ctít své jemné nastavení a vyhýbat se těžkým, hutným a příliš tučným potravinám. S jejich trávením by následně mohli mít problém. Nedělají jim dobře ani mléčné výrobky; upřednostnit by měli potraviny zakysané, případně rostlinná mléka a dezerty. Chutnat jim budou i lehká masa (kuřecí, krůtí, králičí), ani netučnou rybou nic nepokazí. Citlivé račí zažívání potěší také bylinkové čaje a zdravé domácí limonády bez zbytečného doslazování.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Sebevědomý Lev je přátelský, společenský a každému rád vyjde vstříc. Miluje večírky a nejrůznější setkání, rád se baví a je středem pozornosti. Miluje dobré jídlo a pití, na oboje by si ale měl dávat pozor. Rád navštěvuje ty nejlepší restaurace, nicméně občas neví, kdy odejít domů. S alkoholem to mívá tendence přehánět, podobně jako s prázdnými kaloriemi ve formě chipsů nebo slaných oříšků. Prospívat mu ale bude strava nutričně bohatá, nikoli prázdná, tučná a průmyslově vysoce zpracovaná. Tuky sice Lev potřebuje, dobře mu ale udělají ty zdravé ve formě vlašských ořechů, avokáda či lososa. Lvi obvykle milují čokoládu, upřednostnit by však měli tu kvalitní s minimálním obsahem kakaa 70%. Lvi jsou i značně vynalézaví jako kuchaři, vaření jim dělá radost a rozvíjí jejich potenciál.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Pracovitá a poctivá Panna patří k zemským znamením. Obvykle stojí nohama pevně na zemi a ví, co je pro ni dobré. Díky své disciplinované povaze nemá problém s vyváženým jídelníčkem. Jako jedna z mála preferuje zeleninu, miluje ovoce a ctí nutričně bohatá jídla. Jako v jiných „oborech“, i tady umí být precizní a také teorii má skvěle zvládnutou. Její výhodou je navíc skutečnost, že u teorie nezůstává a úspěšně ji využívá v praxi. Jediným úskalím osob ve znamení Panny je občasné nervové přetížení a tendence „obalovat“ si nervy. Ale i tady sáhnou Panny raději po kvalitě; pár kostiček hořké čokolády, ovocný salát, fíky nebo datle bezpečně zaženou nutkavou chuť na sladké.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Šarmantní a diplomatické Váhy patří k nejmilejším znamením zvěrokruhu. Jsou srdečné, přátelské a rády vyjdou vstříc. Je-li ale řeč o stravování, tak růžové už to není. Váhy patří v tomto směru k extrémistům a na rozdíl od předchozí Panny ani zdaleka nectí zdravý a vyvážený jídelníček. Milují cukrovinky, ujíždějí na dortech a zmrzlinách, čokoládových dezertech a sladkých limonádách. Navíc patří k „přílohovým“ typům. Jejich talíř by ovšem měl vypadat úplně jinak. Kromě kvalitních bílkovin ve formě ryb a libového masa jim udělají dobře i mléčné výrobky na všechny způsoby. Ani luštěniny by Váhy neměly zavrhovat, podobně jako zeleninové saláty a ovoce z lokálních zdrojů. Jídelníček mohou doplnit o kvalitní vlákninu, klidně ve formě doplňku stravy.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Vášnivý Štír je ovlivňován planetou Pluto. Jeho živlem je voda a doménou tajemno. Má bohatý vnitřní život, což se navenek může projevovat lehkou nervozitou. Možná i proto mívá potřebu ládovat se sladkým a noční návštěvy lednice – podobně jako u Býků – bývají na denním (nočním) pořádku. Štír preferuje hutná kořeněná jídla a domácí dezerty; nepohrdne ale téměř čímkoli, co má sladkou nebo jinak výraznou chuť. V tomto směru si prokazuje medvědí službu, protože vodní živel vyžaduje úplně jiný druh stravování. Mimo zdravé „klasiky“ by Štíři měli svůj jídelníček obohatit o bobulovité lokální ovoce (jahody, borůvky, maliny, ostružiny), lněné semínko a rostlinná mléka.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Neklidný Střelec nikde dlouho nevydrží. Jeho živlem je oheň a celoživotní potřebou svoboda. Pokud jde o stravování, mají Střelci oproti ostatním velkou výhodu. Mívají rychlý metabolismus a jejich tělo zpracuje téměř vše včetně tučných jídel a občerstvení z fast foodů. V mladém věku je ani nenapadne svůj jídelníček nějak zvlášť řešit, ale s přibývajícími roky se jejich chaotický způsob stravování může projevit i stoupající váhou. Pro Střelce je důležitý pohyb a svalová síla, proto by měli dbát o stravu s obsahem kvalitních bílkovin, ideálně živočišného původu. Omezit by naopak měli bílé pečivo a nahradit je zdravější alternativou. Dobře jim udělají i kořeněná jídla a klidně ne zcela typické kombinace.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Zemitý Kozoroh patří – podobně jako Panna – k svědomitým, pracovitým a ukázněným jedincům. Od Panny se ovšem liší tím, že mu zdravá strava zase tolik nechutná. Upřednostňuje poctivou klasiku, domácí kuchyni a tradici. Má tuhý kořínek a velkou výdrž, takže i tento druh jídel nemívá obvykle problém zpracovat. Nicméně trochu ozdravit jídelníček by neuškodilo ani Kozorohům. Zvláště ve středním a vyšším věku by se měli zaměřit na potraviny bohaté na vápník, protože jedním ze zdravotních kozorožích témat je kostra a pohybový aparát. Dobrou službu jim v tomto směru udělají luštěniny, listová a brukvovitá zelenina, konopné semínko, mandle a celkově více ovoce a zeleniny z lokálních zdrojů.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnář je svou podstatou rebel, který se nerad komukoli a čemukoli podřizuje. Je originální a hledá nové cesty a způsoby. Miluje experimenty, což platí také pro stravování. Rád ochutná cokoli netradičního, nevadí mu netypické chuťové kombinace a jídlo docela cizí našim končinám. Obecně ovšem Vodnáři preferují jídla lehká, souznící s jejich vzdušnou povahou. Zařadit zeleninu do jídelníčku jim nečiní žádný problém, jde spíš o jejich přirozenost. Na masité stravě netrvají, naopak. Vegetariánství či veganství jim není cizí; jednak proto, že jejich organismus je nastaven více rostlinným směrem, ale také z důvodu etických. Vodnáři jsou velcí idealisté a humanitně založení lidé, kteří uctívají život v jakékoli podobě.

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Citlivé a jemné Ryby patří k vodním znamením. Jsou soucitné, empatické, s bujnou fantazií a bohatým vnitřním životem. Jejich přirozené jemnosti by měl odpovídat také jejich jídelníček. Tučným a vysoce průmyslově zpracovaným potravinám by se Ryby měly vyhýbat a raději naslouchat přirozeným potřebám svého těla. Klasický jídelníček obohatit o dostatek ovoce a zeleniny, omezit konzumaci masných výrobků a dbát na dostatečný pitný režim. Vždyť kterému jinému znamení je voda bližší? Ryby může tu a tam potrápit oslabená imunita, proto by právě na to měly ve skladbě svého jídelníčku dbát. Dobře jim v tomto směru udělá česnek, červená paprika, kvalitní masový vývar, červená řepa a zelená zelenina. Zvýšenou pozornost by měly Ryby věnovat eliminaci tvrdého alkoholu.

Čtěte také Tvář jako otevřená kniha: Co o vás prozradí obličej

Reklama