Celoroční rybolov v teplých mořích Atlantiku přináší neuvěřitelné zážitky! Jistě jste již slyšeli o Big Game Fishing. Můžeme vám doporučit rybolov na Kanárských ostrovech! Ten vám nyní přináší jedinečnou šanci se podobného lovu zúčastnit, a to za bezkonkurenční ceny.

 

Co můžete ulovit?

Mezi nejčastější trofejní úlovky patří následující druhy ryb: marlin/mečoun až 500 kg, tuna/tuňák až 210 kg, ray/rejnok až 150 kg, snapper/chňápal až 18 kg, murene/muréna až 15 kg, wahoo/makrelovec až 26 kg, dolphinfish/zlak až 40 kg, baracuda/barakuda ař 25 kg. 
 

Jak probíhá lov?

Nejpoužívanější dvě metody lovu jsou troling a bottom fishing - obdoba pilkrování. Při trolingu se vláčí různé nástrahy (celé ryby, woblery, chobotničky, střapce apod.) cca 10-50 metrů za pomalu jedoucí lodí. Při tomto způsobu lovu je největší šance na úlovek marlinů, žraloků, wahoo, dorada, tuňáků a barakud, a to opravdu trofejních velikostí. Druhou nejpoužívanější metodou je obdoba „norského“ pilkrování u dna tzv. bottom fishing. Návnada (filet z ryby, twister, chobotnička,střapec) se za pomoci závaží (olůvko, pilker) spustí do hlouby na určených místech a „pohupováním“ prutu se ryba vydráždí k útoku. Při této metodě je šance na úlovek většího množství ryb - zejména různé druhy platýzů (sting ray, common ray) murén, žraloků, mořských okounů, snipperů atd.

 

Kdy můžete chytat jakou rybu?

Je jen na rybářích jak si rozdělí rybářský výlet. Trolování nepřináší takové množství úlovků, ale dává obrovskou šanci na úlovek trofejní „životní“ ryby. Tím ovšem nechceme říci, že by se při pilkrováním nedala chytit trofejní ryba. Takový rejnok o váze 150 kg to jasně dokazuje. Obecně ale můžeme říci, že pilkrováním se chytá větší množství ryb. Další taky velice zajímavou metodou rybolovu je pobřežní rybolov. Kanárské ostrovy mají mnoho pláží, které jsou jako stvořené pro sportovní rybolov. Mezi nejčastější úlovky patří opět různí rejnoci, snapperové, murény apod.

 

Specifika rybolovu

Rybolov na Kanárských ostrovech a obzvláště Big Game Fishing má svoje specifika. Použití vhodného prutu a navijáku, sestavení udice, druh návnady, způsob vedení nástrahy a zvolení vhodného místa rybolovu v kombinaci s roční dobou a požadavkem rybáře na možnost ulovení daného druhu ryb je kombinace, kterou laik nemůže nikdy rozluštit. Přitom pouze zvolení správné kombinace přinese kýžený výsledek v podobně hojnosti úlovku včetně trofejí.

 

Se zajištěním rybolovu vám pomůže specialista na Kanárské ostrovy, cestovní kancelář Canaria Travel. Co všechno vám může nabídnout?

 


- jednu z nejlepších lodí
(její podrobnější popis najdete na www.morskyrybolov.cz v menu „naše loď“) - velice zkušenou místní posádku (více než 18 let zkušeností), pro kterou je rybolov opravdu životem a která zná místní moře opravdu do nejmenších podrobností. Její zkušenosti a ochota tvoří základní kámen vašeho úspěchu
- velice kvalitní vybavení pro lov (vždy přesně vybrané pro zvolený druh lovu a druh lovených ryb), které je opravdu na špičkové úrovni a které je Vám k dispozici v ceně vyjížďky
- služby česky mluvícího rybáře na palubě, který vám velice ochotně vše předvede a vysvětlí.

S ním můžete konzultovat všechna vaše přání a ovlivnit tak vyjížďku. Jeho rady přijdou vhod jak laikovi (kterého zasvětí do lovu a pomůže mu ulovit první trofeje), tak znalému rybáři (kterému vysvětlí specifické rozdíly mezi lovem na kanárech a v jiných lokalitách, a pomůže mu tak začít lovit ihned bez zbytečného experimentování)
- připravené návnady a nástrahy, které jsou vždy vybrány přesně podle roční doby, plánovaného místa lovu a plánovaného druhu lovených ryb (např. v době lovu atlantických tuňáků bude připraveno dostatečné množství živých mladých makrel, které jsou pro tuňáky opravdovou pochoutkou)
- plán vyjížďky - ten je vždy navržen v závislosti na aktuálním počasí, aktuální aktivitě ryb a zkušenostech z minulých dnů i ostatních rybářských lodí. Tento plán bude samozřejmě vždy přizpůsoben vašim požadavkům a přáním.

Po celou dobu pobytu se náš tým bude co nejvíce snažit vám vše názorně předvést a se vším pomoci tak, aby váš rybářský zážitek byl opravdu nezapomenutelný. Úlovek můžete vždy vrátit zpět do oceánu, ale samozřejmě máte možnost si jej ponechat. Náš rybář Vám poradí a ukáže, jak uchovat trofeje i samotné maso a vše připravit pro transport do ČR.

 

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama