63c6935770bc1obrazek.jpg

Je rybí kolagen vhodný pro ženy?
Kolagen je základní stavební látkou našeho těla. Kde jej najdeme? Ve vazech, chrupavkách, kostech a kůži. Jde o místa, která jsou namáhaná, a právě kolagen je umí regenerovat, tím pádem omlazovat. Pokud se řízneme, kůže se zacelí, a díky bohu nejsou vidět ranky, kterých za celý život nasbíráme nespočet, že? Jenže je tu menší problém. Kolagen s věkem ubývá, jeho hladina klesá už po 20. roce a po čtyřicítce dokonce rapidně klesne. Vy ale nemusíte klesat na mysli, když budete vědět, jak jej doplňovat.

V čem rybí kolagen vyniká?
Rybí kolagen si díky speciálnímu způsobu hydrolýzy uchovává nutné množství potřebných aminokyselin a nejlépe se vstřebává do těla. Tento typ kolagenu je nejlepší volbou pro skvělou kondici kůže, vlasů a nehtů. Odkud se rybí kolagen vůbec získává? Především ze studenovodních ryb (tresek, lososů apod.), konkrétně z jejich šupin. Právě díky zpracování má nízkou molekulární hmotnost, čímž tvoří malé řetězce aminokyselin, a tudíž je tento typ kolagenu lépe vstřebatelný. Jak jsme zmínili, zejména ženám tento kolagen svědčí. Často je využíván i v kosmetickém průmyslu, kde pomáhá k svěží, pružné a pevné pleti.

Hydrolyzovaný mořský kolagen pro ženy
Rybí kolagen, nazýván také jako mořský kolagen, obsahuje rovněž spoustu prospěšných látek, které budou souznět s naším tělem. A ještě jedna poznámka - v porovnání bývá rybí kolagen až dvojnásobně vstřebatelnější než hovězí nebo vepřový. Ovšem pozor, na tyto dva kolageny nemusíte zanevřít. Jen je vhodné si je vybrat spíše na problémy s pohybovým aparátem.

63c69381d50a7obrazek.jpg

Kyselina hyaluronová vás omladí a nejen to
Další zázrak, který umí umazat léta. Kyselina hyaluronová má obdobné vlastnosti jako kolagen. Také jí asi polovinu najdete v kožní tkáni, kde hydratuje a zadržuje vodu, a taktéž přenáší živiny. Rovněž ji najdeme v kostech či chrupavkách, kde snižuje tření mezi klouby. Látka samotná je podstatnou složkou pro udržení pevné pleti bez známek stárnutí. A stejně jako kolagen, i ji bohužel postupem věku tělo produkuje stále méně a méně. Lze ji ovšem také doplnit s pomocí suplementů.

Jak vybrat nejlepší kolagen?
Už víte, jaké látky vás omladí. A v jaké formě si je dopřát? Jak vám to bude nejlépe vyhovovat. Doplňky stravy nabízí mnohé podoby. Někdo má rád, když si ráno zobne pilulky, které pak v těle pracují. Zkuste Golden Nature Rybí kolagen obohacený o vitamin C, podpoříte tak i svoji obranyschopnost. Navíc vitamin C dnes zažívá velký restart. Už není jen oblíbeným posilovačem imunity.

Rádi si dáte nápoj? Pak zkuste rybí kolagen v prášku. I zde máte možnost pořídit si nápoj s vitaminem C. Lze si vybrat i příchuť přípravku. Jablko nebo borůvka potlačí specifickou chuť rybího kolagenu, takže nápoje i chutnají. A když jsme zmínili kyselinu hyaluronovou, tak Golden Nature kyselina hyaluronová je skvělý doplněk, navíc obohacený právě o hydrolyzovaný rybí kolagen. S kyselinou se tak výborně doplňují, a navíc je ještě podporují další aktivní látky v podobě vitaminu A, biotinu a rovněž vitaminu C. Ten umocňuje lepší vstřebatelnost a vlastní syntézu kolagenu.

63c693a071890obrazek.jpg