Máte-li dlouhé vlasy a už vás nebaví nosit je v létě pořád svázané v nudném ohonu či drdolu, máme pro vás tip: zapleťte si je do rybího copu! Pokud nevíte jak na něj, nechte si poradit následujícím článkem.

Léto není k vašim vlasům nikterak laskavé - slunce je vysouší, pot mastí, slaná voda cuchá a výsledkem je zplihlé lámavé cosi, které musíte upravit v účes. Jestli se vám nelíbí představa dlouhého fénování a kulmování, aby vám hříva v tropických teplotách zase okamžitě zplihla, zkuste si je zaplést. Do copu. A abyste si nepřipadala fádně, vyzkoušejte jeho elegantnější verzi: rybí cop.

Jak na něj?

1. Vlasy důkladně pročešte kartáčem, případně je můžete i trochu navlhčit vodou z rozprašovače nebo tužidlem ve spreji - to je vhodné zejména máte-li vlasy jemné, nebo hodně hladké (při splétání by vám prokluzovaly).

rybi cop

2. Stáhněte vlasy do klasického hladkého ohonu - pro přirozenější vzhled účesu doporučuji zachovat pěšinku.

rybi cop

3. Rozdělte culík na dvě poloviny.

rybi cop

4. Vezměte tenký pramínek vlasů z vnější části pravé poloviny a překřížením jej přesuňte na levou část.

rybi cop

5. Chyťte stejně slabý pramínek vlasů z okraje levé poloviny a překřižte jej na pravou půlku.

rybi cop

6. A takto pořád a pořád dokola, až budete na konci (nebo vás to přestane bavit)

rybi cop

V „rybím stylu“ můžete zaplést i francouzský cop (pletený od vršku hlavy), dva copy, nebo tenký copánek vaší dceři. Fantazii se meze nikdy nekladou, a kdy jindy byste měla experimentovat s hravými účesy než právě v létě?

Téma dne 11. července 2011: Copy a copánky

Po tomto tématu jste před nějakou dobou samy volaly, milé čtenářky. Uzrál čas a téma je zde!

  • Jaký je váš vztah k copům a copánkům?
  • Umíte si uplést francouzský, rybí nebo extra kreativní cop?
  • Přijdou vám copánky dětinské, nebo naopak in i v dospělém věku?

Pište mi své příspěvky na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Můžete k nim přiložit i fotku svých copatých výtvorů. Nezapomeňte, že chcete-li vyhrát dárek, respektive mít šanci na výhru dárku, musí váš příspěvek být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek můžete získat? Pro jednu z vás tu máme připravený krásný vlasový balíček od firem GARNIER a SCHWARZKOPF!

Reklama