645a2d19b8d4fobrazek.jpg

Hitem letošní grilovací sezony budou hotové předpřipravené ryby k okamžitému zpracování. Výrobce Fjord Bohemia uvádí na trh novinku Ryba na gril, což jsou připravené delikátní mořské či sladkovodní ryby přímo na gril. Ryba ve vaničce je kompletně připravená k pečení nebo grilování. Nemusíte ji čistit nebo přidávat koření, stačí jen položit na gril nebo pánev. A za pár minut servírovat parádní jídlo, téměř bez práce. Ryba na gril je v nabídce v pěti verzích. Vedle lahodného tuňáka či oblíbeného lososa můžete vyzkoušet také pstruha, pražmu nebo mořského vlka. „Z darů moře vyzkoušejte větší krevety druhu vannamei, nebo kalamáry ze severských moří, které se považují za luxusní delikatesu,“ radí Jaromír Karhánek, obchodní ředitel společnosti Fjord Bohemia. Produkty jsou k dostání v maloobchodní síti prodejců v České republice a ve Slovenské republice.

645a2c265a13fobrazek.jpg
Foto: Jaromír Karhánek, obchodní ředitel společnosti Fjord Bohemia
 
Lahodné kalamáry

Kalamár je lahodná chobotnice s jemným bílým masem. Na světě se vyskytují jen dva druhy kalamárů: kalamár komodorský ze severských moří z oblasti Kamčatky a Sachalinu a kalamár patagonský z jihu, z oblasti Jižní Ameriky – z Argentiny a Falklandských ostrovů. Severský kalamár je žádanější, je chutnější, má vlastnosti „severského sportovce“. Ke zpracování se používají křídla, tuby a chapadla.

645a2c61b90e7obrazek.jpg
Foto: Šéfkuchař Petr Procházka
645a2e183ee0fobrazek.jpg
 
Maso kalamárů můžeme krátce smažit, vařit nebo grilovat. Nejčastěji se podávají smažené, ochucené pouze solí a citronem. Fjord Bohemia dodává na český trh kalamáry v balení tuby nebo chapadla. Maso kalamárů je pouze přírodně propráno ve slané vodě a není nijak chemicky očištěno. Jeho barva je světlá s hnědými odstíny. A jak doporučuje připravit kalamáry šéfkuchař Petr Procházka? „Nejjednodušší je příprava na grilu s grilovaným citronem, bylinkami a se salátkem. Pro milovníky smaženého lze naporcovat na kroužky a obalit v tempuře a podávat s wasabi majonézou.“ Kalamáry lze také plnit například středomořskými sýry a podávat s rajčatovou omáčkou nebo orestovat jako variantu „aglio olio“. Jeho osobní tip je kalamár s japonskou omáčkou Teriyaki.

645a2d67cfc39obrazek.jpg645a2cba189a7obrazek.jpg
Do letošní grilovací sezony tak vstoupíme stylově, a navíc udržitelně!

645a2d17e2c70blobid0.jpg

Fjord Bohemia je česká společnost zaměřená na dovoz a zpracování ryb z celého světa, zabývá se importem a exportem. Více na www.fjordbohemia.cz
645a2bda519c8obrazek.jpg