„S manželem máme dvě děti. A když se tchyně s tchánem dozví, že si bereme dovolenou nebo že mají děti prázdniny, ale nejedeme na žádný pobyt, nakvartýrují se k nám domů, aby nám dělali společnost. Zavolají manželovi, prostě mu to oznámí a ten jim nedokáže vzdorovat, protože mu to asi ani moc nevadí. Momentálně jsou u nás, protože děti mají jarní prázdniny,“ stěžuje si Radka s tím, že častá (i když nezvaná) návštěva bydlí asi sedmdesát kilometrů od mladé rodiny.
Foto: Shutterstock
Tchyně s tchánem také Radce často slibují, že budou společně jezdit na výlety a hrát si s vnoučaty, ale většinou zůstane jen u slibů. Už jsou starší, takže nevydrží moc dlouho chodit a většinu času stejně tráví sezením na gauči a sledováním nejrůznějších pořadů v televizi.
„Když už si vymyslíme nějaký program, musíme ho přizpůsobovat jim, aby byl v jejich silách, protože vždycky musí za každou cenu jet s námi. A když jsme jen všichni doma, každou chvíli si najdou něco, co mohou zkritizovat. Mluví nám do výchovy, do toho, kolik másla mám dát do omáčky. A dokonce mi radí i v tom, jak se mám chovat k jejich synovi. Vždycky to ale zaobalí rádoby strašně mile, takže kdybych se ohradila, připadala bych si hloupě,“ vysvětluje Radka.
Když se chce o nepříjemné návštěvě bavit s manželem, ten většinou odvětí, že přeci nemůže vyhodit vlastní rodiče nebo jim zakazovat, aby je navštěvovali. Nikoho kromě nich totiž nemají. A ještě bydlí v jiném městě.
Chápu, že je jim asi smutno. Nemají kamarády ani další děti a jen ve dvou se doma otravují. Ale ne nadarmo se říká, že ryba i návštěva smrdí třetí den. Neřeknu, kdyby k nám přijeli jednou za čas na víkend. Ale týden v kuse? To se mi zdá opravdu docela hodně. A to nemluvím o takových těch nepříjemnostech, jako že špatně vidí, takže po sobě nechávají špinavý záchod, nejsou zvyklí se denně koupat apod.,“ uzavírá Radka s tím, že bude muset zřejmě nezvané návštěvy i nadále trpět, protože z této prekérní situace nevidí žádné východisko.
Čtěte také:
- Janu dlouhá léta vysávala celá rodina. Oči jí otevřel až nový přítel
- Dcera chytá manýry manželovy matky. Během hlídání si ji tchyně převychovává k obrazu svému, stěžuje si Lenka
Nový komentář
Komentáře
Co na to říct,jsem sama tchyně k mladým vůbec nechodím, jen když nás pozvou např. na narozeniny vnoučat. Nikdy by mě nenapadlo k nim jezdit a obtěžovat je ,jsem ráda doma i s manželem.No nevěsta to bude muset tchánovcům říct sama, když je její manžel slaboch.Že nemají nikoho ani kamarády je jejich problém. Musí si najít koníčky, jezdit na výlety s důchodcema a.t.d. Snacha musí určit hranice a přes to nejede vlak.Já bych to osobně nepřežila, dělat to nikomu jinému a sama bych to taky nesnesla.
Pardon, ale každý svého štěstí strůjcem. Manžel je hlavně slaboch, který situaci řešit nechce (což většina chlapů - neradi se rozhodují mezi manželkou a matkou a není ani taktické to po nich chtít). Takže Radka to musí vyřešit sama a vymezit si prostor - mile, slušně, ale razantně. A o prázdninách s rodinou raději vždycky někam vypadnout. A užít si chvil s manželem a dětmi, protože se obávám, že až budou rodiče úplně nemohoucí, zřejmě ji čeká to, že se o ně bude muset postarat.
Ač již jsem sama tchyně, švihlo by mne, jak jako snachu takto žít, tak jako tchyni, v podstatě sito ani neumím představit, mám tu nejlepší snachu na světě, bezva vnuky i syna, ale otravovat život jim i sobě ? Máme opravdu výborné vztahy, ale navštěvujeme se jen o vzájemné domluvě, vnoučky jsme s manželem brávali na naše dovolené, víkendy či když bylo třeba, dnes se staršímu již nechce, ale nikdy by mne nenapadlo je nutit. Díky tomu vím, že když přijedou tak sami od sebe a rádi. A opačně . Rodina by měla držet pohromadě, vzájemně si pomáhat, ale dopřát si vzájemně vlastní život. Není pravda, že děti se musí vždy podřídit , naopak, mají žít své životy podle sebe a my rodiče bychom je v tom měli podporovat. Osobně se mi ten článek zdá až neuvěřitelný.
Oni jim hlásí, kdy budou mít dovolenou?
Pokud mají děti prázdniny, tak si mohou rodiče vzít dovolenou a jet pro změnu na návštěvu k prarodičům. Pokud je to třeba, tak se finančně podílet např. na nákupu potravin na dobu pobytu. Nabídnout tchýni jenom pomoc při vaření, ale jinak to nechat na ní - pokud je to možné.
Ani věta o tom, že by si tchánovci vzali na prázdniny vnoučata k sobě, předpokládám, že už nejsou kojenci. Nebo jim to paní nenabídla? A vůbec, ať si manželovi rodiče klidně přijedou, Radka může jet na dámskou jízdu, tchýně si bude dávat do omáčky másla kolik chce a WC bude umývat její syn. Nebo být na manžela důraznější.