Mám tříletou holčičku, která je často nemocná. Často proto chodíme k doktorům na různá vyšetření, někdy i docela nepříjemná. Výtěry z nosu apod. Taky už má dvakrát píchané uši.

Je to ale vždycky hrůza.

 

Terezka má z doktorů přímo panický strach. Už když se blížíme ke středisku, začíná plakat a pak se dá do srdcervoucího řevu a nepřestane s ním, dokud nejdeme zase domů.

V čekárně se po nás ostatní maminky koukají a měří si mě, že nedokážu svou dceru utišit, doktorka mi dokonce řekla, že jestli to takhle půjde dál, pošle mě s ní na psychiatrii.

Jsem z toho zoufalá. Snažím se jí vysvětlovat, slibovat, konejším ji, občas i uhodím trošku zhurta, aby se vzpamatovala. Ale nic nezabírá. Terka prostě řve a řve.

 

V ordinaci je to pak ještě horší, protože s ní doslova bojujeme. Bez odporu si nenechá ani kouknout do krku, mlátí doktorku přes ruce, takže ji musím držet ručičky u těla a připadám si jako matka hyena.

 

Máte tady někdo taky takhle vyděšené dítě? Přejde to? A kdy? Nebo, neporadí mi někdo, co třeba zabralo na jeho dítě, aby se přestalo tak panicky bát doktora?

Moc děkuju za všechny rady.

 

Pište dnešní editorce Jarce Machálkové vaše nemocniční a chorobné slasti a strasti! Nezůstávejte se svým trápením sama. Je tu přece Žena-in.cz.
Vaše příběhy, dotazy, rady a porady jsou vřele vítány TADY.

Reklama