Tak tímhle tématem jste se mi strefili do nálady.
Jsem totiž šťastnou majitelkou úžasného zvířete, skoro čtyřletého rotvajlera slyšící na jméno Sorbon.

Vybrat nějakou příhodu, co jsme spolu prožili, není až tak možné, protože to bych musela napsat knihu, ale to potvrdí všichni, kdo žijí společně se zvířátkem. Oni ti naši miláčci, totiž mají na nás každý den připraven nějaký krásný zážitek, pro který je milujeme a pro který stojí za to s nima žít.

Já miluji naše rána, moje a Sorbonovo, když mě přijde nenásilně vzbudit, že je čas vyrazit do přírody.
Nejdřív přijde k mému lůžku a jenom poslouchá, jestli spím, pak následuje fáze dušení, to mi položí jeho velkou a těžkou hlavu na krk, přestane dýchat, aby asi lépe slyšel, nejdřív on a pak já, zkuste to, dusit se a dělat, že ještě spíte, takže obvykle během chvilky je rozhodnuto a vyrážíme k jeho radosti do terénu.

Bydlím v Mostě, a tak je Vám asi jasné, že naše sídliště má spíše černou barvu, díky našim romským spoluobčanům, ale nikdy jsem s nimi neměla žádné potíže.
Sorbon má takovou tu krásnou přirozenou autoritu a když jde navíc bez košíku... Minulý týden jsme byli večer na poslední procházce, byla už tma a šli jsme kolem místní, sídlištní hospůdky. No, na první pohled to vypadalo, že jdu jenom já, Sorbon se věnoval křovíčku po cestě a nebyl vůbec vidět.

Kde se vzal, tu se vzal - z hospůdky se vymotal cikán, černý jako noc, a bylo na něm zřetelné, že požíval v hojné míře. Jeho vybranou cikánštinou mě začal lákat, ať jdu s ním, zřejmě do jeho brlohu, že poznám nepoznané, co se lásky týče.

Říkal to sice trochu jinak, ale to nemohu tady psát, to, že mi tykal, bylo pro něj naprostou samozřejmostí, a když se rozkolébal směrem ke mně, tak jsem jen zlehounka pískla mezi zuby.

Nevěřili byste, jak se srovnal, když viděl Sorbona u mé nohy. V ten moment, se i v tom podroušeném stavu zlomil v pase, hluboce se uklonil, popřál mi v češtině dobrý večer a zmizel ve tmě.

Seděla jsem na bobku a řvala smíchy na celé sídliště, ale vůbec nevím čeho se bál... Přikládám fotečku toho mého mazlíka a uznejte, že to není žádný zabiják ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pěkný den a hodně radosti s domácími mazlíčky Vám přeje
                       

Reklama