V pracovním procesu jsem již deset let. Od té doby jsem vystřídala několik míst a důvodem odchodu z nich byla především nespokojenost s vedením. Proto jsem si v sobě vybudovala jakýsi alarm, podle kterého si při přijímacím pohovoru otipuji budoucího šéfa, takže vždy vím, do čeho jdu.


Naposledy jsem měnila místo před třemi lety. Poprvé jsem měla nastoupit na místo, kde šéfovala žena. Vysoce postavená. Když jsem přišla k pohovoru, na jejím sekretariátě mě usadili a prosili, ať chvíli počkám, že paní šéfová má ještě jeden telefon a pak mě přijme. Vtom se za zavřeným dveřmi ozval takový řev oné šéfové, že se ve mně praly velice podivné pocity, například: "Ty jo, to bude hysterka, no to snad ne, s takovou ženskou pracovat? No jéjé." 

A křik další minutu nepřestával, rapidně zvýšený ženský hlas někoho huboval v telefonu, já jsem nervózně poposedávala na židli a čekala, co to bude zač.

Jenže ono to bylo úplně jinak. Když paní šéfová dotelefonovala, sekretářka mě ohlásila a paní šéfka si pro mě šla. Kdybyste ji viděli!!! Otevřela dveře, krásně se na mně usmívala, omluvila se, že jsem musela čekat. Vypadala naprosto v pohodě, ani známka po nějakém telefonickém sporu a já jsem najednou měla dojem, že pro tuhle sympatickou paní rozhodně budu pracovat, protože mi z jejího jednání bylo jasné, že se nikdy nerozčiluje nespravedlivě a na nepravých místech.

A to mohu potvrdit i dnes, po třech letech spolupráce. Je to naprosto liberální osoba, prostě rozdá úkoly a naprosto věří svým lidem, že vše bude splněno na sto procent. A přesně tak tomu je. Přeje nám jen to nejlepší, udělá pro nás první i poslední, je přátelská a já si každý týden opakuji, jaké mám po letech štěstí, že jsem právě tady a za šéfku mám ji. Nikdo by si k ní nedovolil jakékoliv levoty, tak jako by je nikdy neudělala ona nám. Svým jednáním je pro spoustu lidí dobrým vzorem, je velice moudrá a vždycky má dobrou radu a pomocnou ruku připravenou.

Mimochodem, křičet jsem ji za ty tři roky slyšela jen dvakrát, dokonce jsem ji u toho i viděla. Ona se u nadávání přátelsky usmívá, ačkoliv stát v tu chvíli někde za dveřmi, bála bych se vejít :-)


Radka27

--------------------------------------------------

Děkujeme za příběh... pište nám i Vy vaše zkušenosti se svými šéfy. Na všechny se těší dnešní editorka

redakce@zena-in.cz

Reklama