Podzim je v plném proudu a chladnější počasí s sebou přináší období, kdy se probouzejí rozbolavělé klouby, ozývají se bolavá záda a migrény, a tak se může často stát, že potřeba účinného léku proti bolesti vznikne náhle. Na čerpacích stanicích, nově v celé síti prodejen dm drogerie a dalších místech označených logem Medipoint mohou zájemci nyní zakoupit také Ibalgin 200, vyhrazené antirevmatikum a antiflogistikum, které ulevuje od bolestí hlavy, zad, svalů, zubů, kloubů a také menstruační bolesti.

Léčivý přípravek Ibalgin 200 mohou jej užívat dospělí, dospívající a děti od 6 let. Pro kojence a malé děti je určen lék Ibalgin Baby, který smí být podán od 3 měsíců věku nebo váhy 6 kg, a který také nově k dostání i mimo klasické lékárny. Pomáhá například při bolestech uší a tlumí horečku. Veškerá léčiva jsou v našich prodejních místech prodávána z rukou odborně proškoleného personálu, který pečlivě dohlíží na to, aby léky zákazník dostal v pořádku. Musí se například hlídat celistvost balení, expirační doba, skladovací podmínky apod., upozorňuje PharmDr. Martina Štrýbnarová, která prodejce nabízející léčivé přípravky mimo lékárny pravidelně školí.

pilulky

Prodej vyhrazených léčivých přípravků mimo lékárny se v České republice stále rozšiřuje a to především díky projektu Medipoint, který se nyní rozšířilo o dalšího významného partnera - síť 220 prodejen DM drogerie, kde byly doposud dostupné pouze bylinné čaje a doplňky stravy. Společně s ostatními prodejními místy, což jsou především čerpací stanice Benzina, Shell a OMV, prodejny PONT na vlakových a autobusových nádražích a vybraná ubytovací zařízení a lázně, se postupně daří vyplňovat prázdná místa, kde lidé doposud neměli mimo otevírací doby lékáren vyhrazené léky dostupné. Aktuálně se jedná o více než 600 míst po celé republice,“ říká ředitel společnosti Medipoint Services Petr Malíř.

Reklama