templářObliba růžového vína je v Česku stále na vzestupu. A není se čemu divit. Svěží růžová vína jsou skvělým společníkem a ideálním doprovodem k mnoha různým situacím, od oběda a letního grilování až po večerní posezení na terase. Sklenka růžového vína z Templářských sklepů Čejkovice prostě potěší vždy a všude.

Templářské sklepy Čejkovice se zaměřily na výrobu lahodného růžového vína už před několika lety a dnes jsou největším producentem růžového vína v republice s výrobou více než půl milionu lahví ročně. Pro letošní rok „Templáři“ připravili  několik krásných růžových vín. Na prvním místě můžeme jmenovat velmi povedené Zweigeltrebe s lehce pikantní ovocnou vůní i chutí čerstvých ostružin. Polosuché víno s vyváženým obsahem kyselin a cukru příjemně osvěží především v horkých letních dnech. Z gastronomického hlediska je vhodné templářk zeleninovým salátům či ovocným dezertům.

Pro milovníky sladších vín je připraveno André, víno starorůžové barvy s vůní kompotovaných jahod a malinového koláče. Lehce nasládlou chuť vyrovnává osvěžující kyselina. André je ideální společník k letnímu grilování s přáteli, skvěle doprovodí také tučnější ryby, například lososa, a hodí se i k sýrům. Jeho velkou devizou je podmanivá dochuť, díky níž se hodí také k celovečernímu popíjení v rodinném kruhu.

templářVýjimečný zážitek nabízí také „růžová“ Frankovka s ovocnou vůní s nádechem malin a červeného rybízu. Opět se jedná o suché víno se svěží chutí, v níž se objevují lehké tóny lesních jahod se šlehačkou. I toto víno lze kombinovat s nejrůznějšími pokrmy, ideálně doprovodí například těstovinové saláty či sladkovodní ryby.

Všechna růžová vína z Templářských sklepů Čejkovice jsou běžně k dostání v obchodních řetězcích, zákazníci si je mohou objednat také na www.templarske-sklepy.cz. Cena jedné láhve se pohybuje kolem sto korun.

Pokud si zájemci koupí růžové víno od Templářů v období od začátku června do konce srpna, mohou vyhrát stříbrnou sadu šperků od jablonecké firmy Preciosa v hodnotě 2 500 korun. Tento jedinečný dárek s růžovými křišťálovými květy získá každý desátý, kdo si koupí láhev růžového vína a podle přiložených instrukcí odešle soutěžní sms zprávu.

Více inspirace najdete na stránkách www.templarske-sklepy.cz

Reklama