64cb726b245dfobrazek.png

Tato Barbie má ráda rosé. Nasedli jsme na růžovou vlnu a proto vám přinášíme tipy na ta nejlepší trentinská rosé z rukou žen vinařek z Trentina:

1. Salisa Rosé Extra Brut millesimato – Villa Corniole
Trento Doc, které se zrodilo na terasách údolí Cembraz hroznů Pinot Nero a Chardonnay v krásném sklepě Villa Corniole, čistě ženském sklepě, kde Maddalena a její tři dcery se svým otcem Onoriem zachovávají a obnovují rodinnou vinařskou tradici.

64cb6ec3940c0obrazek.png
www.villacorniole.com

2. Dalis Rosé - Cantine Endrizzi
Toto víno oslavuje setkání mezi bílými hrozny Sauvignonu a králem místní révy Teroldegem. A stejně zajímavé, jako toto neobvyklé spojení, je objevit i příběh růžové nadílky historického vinařství Endrizzi

64cb6f61cdb1dobrazek.png
www.endrizzi.it

3. Schiava Gentile Bella amour Rosé - Pravis
Erika a Giulia Pedrini, vinařky z domu Pravis, vyrobili toto růžové, svěží a kyselé víno, které je oslavou léta.

64cb705867245blobid0.png
www.pravis.it

4. Syrah Rosato Anfora – Vallarom
Pikantní víno, které chutná po kamenech a koření. Jeho zvláštností je fermentace v amfoře, která jej obohacuje o vůně a historii, jakou má například starověká Persie, ze které vinná réva pochází. Ženou této tradice je Barbara Mottini, která spolu se svým manželem Filippem Scienzou vede společnost Vallarom.

64cb709ce0fccobrazek.png
www.vallarom.com

5. Moscato Rosa
S vášní a znalostmi, které předal její otec Leonello, vede vinařka Lucia Letrari historický sklep, etiketu významných vín, nezaměnitelných a těžko zapomenutelných.

64cb71d0c8976obrazek.png
www.letrari.it

6. "Gemma" - Tenuta San Leonardo
Toto růžové víno Lagrein z Tenuta San Leonardo vzdává hold hrdinské markýze Gemmě de Gresti, odvážné majitelce místního panství z počátku 20. století. Během první světové války zachránila nespočet životů a využila své znalosti ruštiny, aby se obrátila na ruského velvyslance a další hodnostáře, aby odvezli mladé italské válečné zajatce z její vesnice zpět do jejich domovů.

64cb720ea9650obrazek.png
www.sanleonardo.it

A aby váš zážitek byl o to růžovější, nenechte si ujít unikátní přírodní jev Enrosadita, při jehož pozorování vám zaručeně růžové víno zachutná nejlépe. „Enrosadira“ je kouzlo, které se vrací každý den, když slunce zapadá a nebo naopak vychází, zaplavuje světlé vrcholky Dolomit a barví je na růžovo. Je to skutečně velkolepý, jedinečný fenomén, který inspiroval příběhy, písně, básně a legendy.

64cb73129a514blobid0.png
 

Reklama