R
ůžová zahrada do každé rodiny

Osm hodin večer a rodinka hypnotizuje obrazovku. Dr. Mázl, Páleníková, alternativní porody, rakovina tlustého střeva… Přežije, nepřežije?

Ženy, děti, muži, babičky dědové, sousedky… televizi Nova se snad jednou něco povedlo. Opravdu dobrý rodinný seriál s prvky klasické české filmové tvorby tak, jak ji známe z doby například Nemocnice na kraji města.

Zajímavému a přehlednému vývoji zde dodává na kvalitě i pozorně volené obsazení zkušených a známých českých herců. Dostali prostor i herci méně známí, ale jejich výkony nijak nezaostávají, což je bezesporu také dílem dobré režie pana Polišenského.

 

Jak nemám ráda seriály, tak tenhle mě baví

Když se ohlédnu do období těsně po revoluci, řekla bych, že to je doba, kdy mě seriály začaly ne unavovat, ale přímo rozčilovat. Pokusy o rádoby americké sitcomy byly nejen trapné, narychlo slepené, ale pro českého diváka i těžko pochopitelné. Jenže vykládejte to tenkrát euforickým a svobodou zahlceným mladým tvůrcům, kteří v hysterické touze vykročit novým směrem pojali pocit, že co je za hranicemi směrem na západ, je to, co nám udělá dobře. Namísto toho se jim podařilo nás kvalitně otrávit a znechutit nám seriály chrlením miliondílových, bezduchých a chudých nesmyslů. Holt jsme zvyklí na něco jiného a je dobře, že na to naši tvůrci včas přišli.

 

Ordinace je prima
Tak nějak se zaujetím a lidskou sounáležitostí sledujeme dnes osud doktora Mázla. Už je chudák dokonce plešatý. A co Gita? Musí to mít teď těžké. Jak se asi uvede její sestra jako provozní baru? A co Hruška, už jí dá pokoj? S Kroupou si rozumí, snad se k němu nakonec jeho bývalá žena nebude chtít příliš výrazně vrátit…

U paní doktorky Páleníkové a její svérázné sestřičky to také houstne… Hodně rozehraných příběhů, a při tom člověk neztrácí přehled. Každý díl pokročí dopředu novým poznatkem, novou informací, novou situací…Bravo, paní Turnovská.

Chtěla jsem nahlédnout na internet a dozvědět se dopředu, jestli Dr. Mázl svůj boj s rakovinou vyhraje, a nakonec jsem si to rozmyslela. Nechám se překvapit. Když už jsem si po dlouhé době vybrala a oblíbila jeden jediný seriál, tak si to pěkně užiju.

 

Včera jsem zaslechla dokonce dva policisty, jak živě řeší, zda by měla doktorka (teď nevím, jak se jmenuje) poslechnout přítele a odejít pracovat do Prahy. Bohužel, neřešili Ordinaci tak houževnatě, jak bych si přála, protože řešili také můj dopravní přestupek. :(

 

Jak se vám líbí seriál Ordinace v růžové zahradě? Sledujete ho?

Reklama