Růžová má zvláštní postavení mezi barvami. Buď ji milujeme, nebo nesnášíme. Většinou k ní nezaujímáme neutrální postoj. Nejvíc nám na ní vadí prvoplánová „přeslazenost“. Naštěstí existují kombinace, které z ní udělají elegantní barvu vhodnou do každého interiéru.

Máte rádi růžovou? Je jasné, že na to není jednoznačná odpověď. Růžová má mnoho odstínů. Od jemně pastelové, přes přívětivou pudrovou, až po „jedovatou“ cyklámenovou.  Jak růžová bude působit, můžeme do jisté míry ovlivnit. Ať už volbou materiálu, nebo kombinacemi s ostatními barvami.

Jak ji zbavit přeslazenosti?

Vyhněte se lesklým materiálům, jako je například satén, organza, nebo látky s kovovým vláknem. Působí pouťově.  Pozor si dejte i na vlasové materiály jako je plyš, samet, nebo syntetická kožešina. Netřeba zdůrazňovat, jaký dojem vyvolávají. Ano, přesně tak.

Naopak, čím hrubší a matnější látky, tím lépe. Růžová vypadá krásně na lnu a materiálech s výraznou strukturou  

Pozor na barevné kombinace

Růžová s bílou. Zdálo by se, že s ní nemůžeme nic zkazit, ale opak je pravdou. Bílá jen zdůrazňuje sladkost růžové. Proto by měla být růžová co nejchladnější a nejsvětlejší. Vyhýbejte se i ostatním pastelovým barvám. K růžové se sice hezky hodí, ale celek působí poněkud kýčovitě.

S kterými barvami to růžové nejvíc sluší?

S čokoládově hnědou, neonově žlutou, šedou a černou.

Tolik suché teorie, a teď se podívejte na pár ukázek z praxe

Foto: facebook Pinterest

Čtěte také:

Reklama