Nesmíme ovšem zapomenout ani na pohádky, kdy všichni víme, že sůl je nad zlato!

Já sama jsem sůl v pořádání čarovných aktivit použila mnohokrát, ať již jako čističe, nebo ochránce, ale v podstatě si myslím, že k magii zkrátka sůl patří a vždy patřit bude, co svět světem stojí…
5bc9b26fea2ffobrazek.png
Dávno již je známo, že krom soli bílé máme i sůl růžovou, zvláště ta pak podle mystiků disponuje silou, která dokáže léčit citové problémy spojené se vztahy, zejména pak pokud minulá pouta a pocit odpovědnosti brání  nějakému novému začátku - píše Cassandra Easonová ve své knize o drahých kamenech a jejich moci.

5bc9b21c574cfobrazek.pngNa tělesné rovině může růžová sůl působit příznivě na plíce, na alergie, jež způsobují dýchací problémy, při vleklých potížích dutin, při migrénách a různých infekcích. Růžová sůl dokáže v našem těle absorbovat nezbytné minerály, a tím pomáhá při střevních poruchách či při potížích se zadržováním vody. Svou jemnou silou dokáže našemu tělu pomoci vracet se do rovnováhy zároveň s naší myslí.

Z růžové kamenné soli se také často vytváří artefakty do našich domovů, především pak solné lampy, kdy tyto pomáhají jako přirozený ionizátor zlepšovat kvalitu vzduchu. Což mi připomíná, že jsem za svůj život takovou lampičku dostala dvakrát… jednou jsem ji nechala rozpustit venku (na vlhku se časem roztekla) a na druhou mi padá prach kdesi v suterénu. Ještě odpoledne ji dojdu vyzvednout a vytvořím jí čestné místo na mém pracovním stolku - oltáři.

5bc9b1f5a94ceobrazek.pngZ hlediska magie Cassandra ve svém spise o soli nabízí takový malý rituál: nechte malý kousek kamenné soli samovolně rozpustit ve studené vodě. Poté dejte trochu tohoto roztoku vyschnout na teplé místo. Záhy se vytvoří nové krystalky. Zbytek roztoku vylijte do tekoucí vody, aby se i nadále udržel v pohybu proud přinášející k vám štěstí a hojnost.

Mnohdy krásné krystaly růžové kamenné soli pomáhají přečkat nezdary a dodávají sílu k novým začátkům, ať se již jedná o vztah, novou lásku, nebo o nové místo k životu. Díky nim dokážeme začít stavět nové věci obohaceni o vše, čím jsme již prošli a co jsme již překonali.

Kamenná sůl podle esoteriků  také dokáže zlepšovat náladu lidí kolem nás, možná i proto jsou v takové oblibě známé solné jeskyně, kterých vzniká stále víc a víc.

Reklama