Růžovou barvu si často spojujeme s naivitou, cukrátkovou přeslazeností a kýčem. Růžové psaníčko znamená randíčko, nebo „růžovou ti krinolínu koupím, dítě mé..." Hrůza!

Ale na druhou stranu, nechci být nespravedlivá. Růžová má přece tolik odstínů a nelze jí upřít jednu docela milou vlastnost. Růžová omlazuje, vhání nám ruměnec do tváří, růžová je barvou svěžesti.  
Nosí ji prý lidé soucitní, oddaní, toužící po lásce. Dělá člověka vnímavým, zbavuje ho strachu a mírní agresi. Přehnaná potřeba růžové má však i svá negativa. Ukazuje na jedince neschopného vnímat realitu. Á, odtud zřejmě pochází rčení o slavných růžových brýlích!“

Pokud jste ochotna připustit, že byste si oblékla něco růžového, pak vás bude možná zajímat, který odstín bude pro vás ten nejvhodnější.
Prostě ten, co vám půjde k pleti. Povznesme se nad otřepanost barevné typologie a rozdělme růžové odstíny alespoň na teplé a chladné.

Že vám připadají všechny teplé? :-) Ale no tak. Pěkně chladivě působí ostrá růžová tzv. pink nebo cyklámen. Kdo si ji nedokáže vybavit, může si pomoci příkladem z přírody. Co takhle barva hrachoru, floxů nebo půvabných kytiček, kterým se krásně lidově říká slzičky panenky Marie?
Chladná růžová může být i hodně světlá jako cudně jemná růž pivoněk, malinové limonády, jahodové zmrzliny nebo narůžovělé světlo zimního rána. Chladná růž bude slušet ženám s chladným tónem pleti. Takových je u nás většina.Zrzkám a severským plavovláskám budou více ladit teplé tóny meruněk a kvetoucích jabloní.

Růžová se dá skvěle kombinovat s jinými barvami. Zajímavě vypadá třeba s tmavě hnědou a šedou. Tyto barvy zmírňují její přeslazenost. Naopak provokativně a odvážně působí s červenou
Letos je velmi módní kombinace ostře růžové s bílou. Je svěže letní...  
Tak co, už se vám sbíhají sliny?

Máte ráda růžovou?
Na čem ji nosíte – klikněte na naši anketu. 
Dovedete si představit muže v růžovém?

 


Reklama