Podzimní etapa Růžové jízdy proti rakovině prsu odstartuje 15. září na náměstí v Liberci a potrvá do 25. října.  Cílem akce je přivézt ženám do 25 měst Čech, Moravy a Slezska důležité informace o prevenci tohoto onemocnění a způsobech léčby. Význam projektu se prokázal v minulých třech etapách, kdy přímo oslovil 20 000 občanů a prokazatelně přispěl k včasnému diagnostikování nemoci, a tím i k záchraně životů. Rakovina prsu je nejčastějším typem rakoviny mezi ženami – podle statistik postihne každou čtrnáctou ženu!

Růžovou jízdu proti rakovině prsu připravila společnost Avon Cosmetics ve spolupráci s Aliancí českých organizací a žen s rakovinou prsu. Hlavním partnerem jsou Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR a ČSAD Semily. Symbolem akce zůstává specifický růžový autobus. V každém městě zastaví jeho posádka na jeden den od 9.30 do 17.30 hodin a kromě informací z oblasti prevence rakoviny prsu zprostředkuje ženám rovněž distribuci poukázek Ženy ženám s  příspěvkem 200 korun na preventivní vyšetření prsu. Poukázky je možné využít do konce října 2008.

 

 

„Růžová jízda proti rakovině prsu v minulých etapách najela tisíce kilometrů a navštívila bezpočet větších i menších měst. Zájem o informace, které Růžová jízda přivezla, je pro nás významný,“ říká Michal Borec, ředitel odd. PR a inzerce pro ČR a SR. „Návštěvníci oceňují přátelský přístup i profesionálnost a zkušenost posádky. Těší nás, že i díky Růžové jízdě české ženy nevnímají Avon jen jako kosmetickou společnost, ale také jako svého partnera a rádce v případě, že se obávají o své zdraví.“

 

Oporou posádky růžového autobusu jsou statečné dámy z Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu. Mají osobní zkušenosti s touto nemocí, a mohou proto všem správně poradit i vyslechnout. Do každého města přijede z nejbližšího screeningového centra lékař, který bude připraven zodpovědět i dotazy odborného rázu. Posádku doplňují speciálně vyškolené členky Mládeže českého červeného kříže.

 

Cílem akce je přesvědčit nejen všechny ženy, ale i muže, že jedinou správnou a přitom snadnou cestou k včasnému odhalení nebezpečí rakoviny prsu, jsou pravidelná preventivní mamografická či sonografická vyšetření. Jedině prevencí je možné odhalit riziko onemocnění rakovinou prsu včas. V autobuse jsou proto k dispozici adresy a kontakty nejbližších screeningových center a také spojení na pacientské organizace.

 

 

V jarní etapě Růžové jízdy jsme si potvrdili, že jít přímo za ženami do blízkosti jejich bydlišť je opravdu dobrý způsob, jak šířit informace o prevenci rakoviny prsu, a proto jsme se rozhodli podpořit i tuto podzimní část,“ říká PhDr. Tereza Květoňová, vedoucí oddělení veřejných záležitostí Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky.

 

Veřejnost bude o příjezdu růžového autobusu do každého z 25 měst informována prostřednictvím regionálních Deníků díky mediálnímu partnerství s vydavatelstvím Vltava-Labe-Press. Informace o projektu bude rovněž vysílat Český rozhlas 1 – Radiožurnál, který je dalším partnerem Růžové jízdy proti rakovině prsu. Speciálně upravený Autobus Karosa zapůjčila zdarma dopravní společnost ČSAD Semily od dalšího partnera projektu společnosti Iveco Czech Republic.

 

Společnost Avon Cosmetics pomáhá bojovat proti onemocnění rakovinou prsu již jedenáct let. Za tuto dobu předal více než 31 milionů korun. Tyto prostředky byly rozděleny Alianci českých organizací a žen s rakovinou prsu na projekt Ženy ženám a na ozdravné pobyty, Mamma Helpu na provoz Avon Linky proti rakovině prsu a Asociaci mamodiagnostiků ČR na screening rakoviny prsu.


Partnery Růžové jízdy proti rakovině prsu jsou: VZP ČR, Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu,  Český rozhlas 1 – Radiožurnál, vydavatel regionálních deníků Vltava-Labe-Press, ČSAD Semily, společnost A. S. A., P. G. Management, Mládež českého červeného kříže a Irisbus Iveco a Alfa Romeo.

Reklama