62f0c382aeabfcl.jpg
Foto: Profimedia

Přestože barvou roku byl pro letošek společností PANTONE vyhlášen odstín fialové s názvem Very Peri, pozornost mu vzala výrazná růžová. Tu ve svých kolekcích hojně využívá módní značka Valentino, vidět ji můžeme i na řadě celebrit a k její popularitě přispěl také fakt, že probíhá natáčení hraného filmu o Barbie a Kenovi v hlavních rolích s Margot Robbie a Ryanem Goslingem.

V souvislosti s tím je na vzestupu trend s názvem barbiecore postavený zejména na sytě růžových kouscích oblečení. Značka Valentino ve své nejnovější kampani přichází s faktem, že růžová není zapovězená ani mužům.

Hlavní tváří kampaně je totiž nejen herečka Zendaya, ale také závodník Lewis Hamilton, který je na vizuálech oblečený od hlavy až po paty ve výrazné růžové. Za nepřehlédnutelnou kolekcí stojí kreativní ředitel italské módní značky Pierpaolo Piccioli. Ten vymyslel i nový růžový odstín s názvem PINK PP.

Pro magazín WWD návrhář uvedl, že Zendayu a Lewise vybral do kampaně ze stejného důvodu, proč vytvořil i barvu PINK PP. „Jde o krásné duše, které využívají svůj hlas a talent ke sjednocení, integraci a budování,“ okomentoval.

Lewis Hamilton na svém Instagramu poděkoval značce a návrháři za příležitost být součástí kampaně a také napsal, že vždycky věděl, že v této barvě bude vypadat dobře.

Zdroje: WWD, Instagram Lewise Hamiltona, Popsugar, Instagram Zendayi