Ačkoliv převládajícím náboženstvím je v Rusku pravoslaví, různé astrologické a magické teorie jsou mezi lidmi stále populárnější. A právě čínská astrologie může za alarmující nedostatek krys v ruských obchodech s domácími mazlíčky a za zoufalství majitelů plazů, kteří kvůli tomu hladoví.

Sedmého února totiž začíná podle čínského kalendáře rok krysy, a tak pověrčiví jedinci i vtipálci skupují krysy, ale i mnohem snáze dostupné potkany, myši, křečky a dokonce i pískomily.

Tito maskoti mají přinést domácnostem štěstí, veterináři však varují, že mnohá zvířata skončí jako nežádoucí dárek na ulici a nabádají majitele, aby nechtěné mazlíčky alespoň vraceli do obchodů.

Potkan a krysa (příběh ZDE) jsou přitom nenároční a vděční domácí mazlové, kteří svou inteligencí a ochočitelností rozhodně překonají křečky a morčata.

Zajímavé je, že v loňském roce prasete podobný boom nákupu prasat nenastal, i když prodej malých „čínských vepříků“ se o něco zvýšil.

Zdroj: BBC NEWS

Jak byste zareagovala, kdyby Vám někdo daroval krysu? Věříte čínské astrologii? Víte, v jakém roce jste se podle ní narodila? Už jste slyšela nějaké předpovědi o tom, jaký bude rok krysy?

Reklama