M

Máte ráda přírodní barvy, masivní dřevo, bytelný nábytek a doplňky, které něco pamatují. Ale nejste si jistá, jestli se hodí do městského bytu s moderním zařízením. Máme pro vás inspiraci, jak tyhle dva zdánlivě nesourodé styly skloubit dohromady, aby působily harmonicky.

Rustikální styl neohromí každého. Někomu přijde těžkopádný, „neotesaný“, příliš obyčejný, nebo zase zbytečně dekorativní. Ale co když právě vy patříte k lidem, kterým se venkovský styl líbí, a chtěli byste ho mít i v městském bytě? Být obklopeni přírodními materiály, decentními barvami a věcmi, kterých se dotýkaly lidské ruce několika generací.

Mít i v městském bytě kus přírody a historie a skloubit to s moderními spotřebiči a nábytkem, aniž by celek působil chaoticky, určitě jde, ale chce to trochu citu.

Tři základní zásady, kterých byste se měli držet?

Harmonická barevnost, která je sladěná krásně sjednotí jednotlivé styly. Pokud máte ráda syté a výrazné barvy, zvolte jen jednu, která bude dominantní, nebo naopak doplňková.

Vyberte si jeden výrazný prvek v rustikálním stylu a doplňte ho jednoduchými kousky.

Rustikální materiály, jako je masivní dřevo, kámen, odhalená cihla, hrubá dlažba, strukturované látky spolu nekombinujte. Lépe vyniknou samostatně a stanou se výraznými a lépe „čitelnými“

Přináším vám inspiraci zdařile zařízených interiérů, které jsou moderní, a přesto dýchají přívětivou venkovskou atmosférou.

Foto: facebook magazínů Veranda, Elle Decoration, Ikea

Čtěte také:

Reklama