Foto: Shutterstock

Červená jako z Hollywoodu

Červená rtěnka je prostě legendární. Nosila ji Marilyn a dodnes celebrity ví, že k červenému koberci patří. Některé kosmetické značky mají dokonce pro odstín nejpodobnější tomu, co nosí slavní, název „Hollywood red.“ Některé ženy ale tvrdí, že červená rtěnka nesluší každé. Nesmysl. Není ale červená jako červená.

Mohlo by vás zajímat: Testování redakce: rtěnky, které opravdu drží plus tři triky pro krásné rty

Červená rtěnka se hodí nejen k dlouhým večerním, ale také k bílému tričku a pohodlným džínům.

Malinová červená, tmavá červená, červená s cihlovým nádechem… červených podtónů je zkrátka mnoho. Některé jsou chladné, některé mají spíše teplý odstín. Při výběru byste se měla soustředit na barvu svých očí, pleti, ale i rtů, protože v případě, že je máte tmavé, bude i rtěnka vypadat tmavší. Základem je vyzkoušet co nejvíce odstínů, ale i produktů, protože kromě barvy jde i o konzistenci a výdrž.

Dávejte pozor! Červené rtěnky s teplým podtónem mohou opticky ztmavit barvu vašich zubů, které pak budou vypadat žlutější. Vyzkoušejte třeba bělící pásky, ať je kontrast co nejméně výrazný.Russian red  – střední odstín (nude) pleti, tmavé vlasy, hnědé oči.


Hollywood red  – světlá pleť (porcelán), modré oči, blond, zrzavé, mahagonové, oříškově hnědé vlasy.


Malinová červená – Tmavší pleť (cappuccino), oříškové až tmavě hnědé vlasy, hnědé oči nebo modré oči.


Oranžová červená – světlá pleť s olivovým nádechem, zelené oči, zrzavé, medově blond nebo oříškové vlasy.


Hnědo-červená – tmavá pleť, ale i světlá pleť, tmavé vlasy, hnědé nebo zelené oči nebo velmi světlá pleť mahagonové vlasy.

Mohlo by vás zajímat: Nejlepší tmavé rtěnky, které můžete nosit celý podzim i zimuNa webu Notino.cz si můžete všechny odstíny rtěnek některých značek (NYX), nad kterými třeba váháte, vyzkoušet. Stačí mít zapnutou web kameru. Aplikace vypadá poměrně realisticky, a díky ní předejdete zbytečně vyhozeným penězům. Navíc se nebudete muset mačkat v přeplněných obchodních centrech.

Reklama