LOS ANGELES – Ignorovat v příštím roce předávání filmových Oscarů se rozhodl hollywoodský idol Russell Crowe.
Na slavnostním večeru se neobjeví, protože chce trávit co nejvíce času se svým synem, který se má jeho ženě narodit co nevidět.

Slavný filmový Gladiátor je přitom žhavým favoritem na nominaci na cenu pro nejlepšího herce za svoji roli ve filmu Master And Commander: The Far Side Of The World.
V únoru 2004 ale bude mít úplně jiné povinnosti.
Russellova žena Danielle Spencerová by měla porodit první dítě během osmi týdnů. Protože chce za každou cenu rodit ve své rodné Austrálii, znamená to pro slavný pár více než dva měsíce "domácího vězení".
Nepřipadá tedy v úvahu ani výlet do Los Angeles a jejich účast na oscarovém ceremoniálu.

"Mám pádný důvod, proč se slavnostního večera nezúčastnit, i když budu nominovaný. Nic v mých plánech nyní nemá přednost před mým otcovstvím. Moc se na dítě těším," prozradil herec.
Devětatřicetiletý Crowe se již jedním Oscarem, kterého má vystaveného doma u krbu, může pochlubit. Získal ho v roce 2001 jako nejlepší herec za ztvárnění Maxima v Gladiátorovi. "Jednou jsem si pocty při předávání Oscarů vychutnal, a proto nyní dám přednost, popravdě, daleko příjemnější poctě. Budu mít dítě a tomu se nic nevyrovná. Ani Oscar, ani největší hollywoodské úspěchy," svěřil se novozélandský rodák.   

      
Reklama