Dne 25. dubna 2013 do českých kin přichází nový film Zlomené město s miláčkem snad všech žen od dob Gladiátora... Russell Crowe se představí jako starosta města, o kterém se nedá říct, že je to v něm zrovna čisté... A vypadá to, že se sympatickému herci, kterého jsme tak milovaly ve filmech, kde tu „čistou duši“ měl, zalíbilo nadobro v roli padouchů...

Russell Crowe, chlapácký drsňák z Nového Zélandu, patří mezi ty filmové hvězdy, díky kterým jsme ochotny se dívat i na filmy - řekněme - ne úplně přitažlivého žánru pro ženy. Dokážeme vydržet řadu střílecích scén, jen abychom šampiony našeho srdce zahlédly v akci. No ještě řekněte, že tomu tak není? :-)

Russell Crowe a ženy (filmové)

Nic není jen černé a nic není jen bílé, ale povětšinou měli jeho filmoví hrdinové na své partnerky štěstí: byly podporující a milující a dokázaly překonat těžkosti v podobě nemoci, nezaměstnanosti i válečných odloučení (Gladiátor, Čistá duše, Těžká váha).

  • Je to nyní jinak? Nebo se změnily role, které dostává?

Zlomené město

Nikdy nekousejte do ruky, která vás krmí, je pravda, která se ctí, ovšem jen do chvíle, než hlavní hrdina zjistí, že ta ruka patří pěknému gaunerovi. A ano, hádáte správně. Tím gaunerem je tentokrát právě charismatický Russell Crowe, jenž nechá sledovat svou ženu (Catherine Zeta-Jones) kvůli údajné nevěře... víc prozrazovat nebudeme, ale jak je vidět, karty jsou rozdány velmi slibně.

Zlomené město, Bontonfilm

Gladiátor - brána ke slávě

Pravda a láska to mají těžké v každé době, je však třeba urputně bojovat, zvlášť když lež, nenávist a závist mají velkou moc... I tak by se mohl charakterizovat výpravný velkofilm, který v roce 2000 definitivně katapultoval Russella mezi již zmíněné šampióny ženských srdcí...

Příběh charismatického římského generála, který je snad ztělesněním všech chlapských ctností, s notnou dávkou sex-appealu, nám doslova vzal dech. Je to přesně ten film, na který se s vámi ráda podívá i pubertální dcera (a ještě se doví něco do hodin dějepisu. :-))

Bídníci

Když se urputný policista Javert (Russell Crowe) poprvé objeví na plátně, cítíte okamžitý respekt. Je totiž jasné, že s tímto chlápkem si je neradno zahrávat. Russell Crowe v roli, kterou nelze nazvat přímo zápornou, dělá jen svědomitě svou práci, ale... no však Bídníky jistě znáte... Takže to skončí tak, jak to skončit má...

Bídníci, Bontofilm

Víte, že ....

  • Bídníci jsou filmovou adaptací celosvětové divadelní senzace, která vznikla na základě 150 let starého příběhu Victora Huga a kterou vidělo na světě více než 60 milionů lidí!
  • Na rozdíl od většiny svých hereckých kolegů Crowe divadelní show do té doby neviděl.
  • Hercům byli k dispozici hlasoví poradci, s kterými se rozezpívávali, než šli na scénu, a pak skutečně zpívali naživo, aby si - dle slov režiséra - skutečně prožili přítomný okamžik.

Český trailer k filmu, na který jen tak nezapomenete:

Robin Hood

V dobách svého uvedení velmi očekávaný velkofilm, jenž vznikal opět pod taktovkou takřka dvorního Russellova režiséra, Ridleyho Scotta, byl pro mnohé velkým zklamáním. Za sebe musím říct, že o to větším, neboť v mém srdci laťku Robina Hooda nasadil extrémně vysoko seriálový Michael Praed a svým způsobem ji tam udržel se špetkou humoru co by Král zbojníků i Kevin Costner.

Ve verzi s Russellem ženy jako já budou jen stěží hledat ty kouzelné střípky, jež dělají osobnost Robina Hooda takovou, jakou si ji představujeme...

  • Samozřejmě Russell Crowe se svým občasným pohledem raněné laně zachraňuje, co se dá, ale ani to tak nějak nestačí... nebo vám ano? (objektivně :-))

Dobrý ročník

Ano, přiznám se bez mučení. Jde o hollywoodskou romantiku s veškerou její umělou nevěrohodností, ale Russell Crowe je v této pohádce pro dospělé ženy tak přesvědčivý, že přimhouříme oko a se sklenkou dobrého vína si vychutnáme jeho proměnu ze snobského manažera v chlapa ze srdcem na dlani.

  • Hm, když tak o tom teď se Sauvignonem uvažuji, proč by to tak nemohlo být? A nechybí ani „pohádkový dědeček“, jenž v dětství vštěpoval hlavnímu hrdinovi morální hodnoty, které se nějak rozplynuly ve světě byznysu..

Dobrý ročník

Americký gangster

Nenechte se odradit názvem, který vypovídá o tom, že toto je naopak typicky mužský film. Herecký koncert dvou hlavním protagonistů (Russell Crowe a Denzel Washington) vás nenechá ani na minutu vydechnout a právem náleží do stovky nejlepších filmů.

Labyrint lží

Leonardo DiCaprio a Russell Crowe v jednom filmu. Je snad třeba něco dodávat? I když nemáte ráda svět špionáže, kde se pro kulku nechodí daleko, mohu také vřele doporučit... (mimochodem, opět režie Ridley Scott)

Tři tipy navíc

  • L. A. - Přísně tajné
  • Čistá duše
  • Těžká váha

Společenské klepy na závěr

Nemám je v lásce, ale některé jsou docela zajímavé. Například se říká, že Russell Crowe nejde pro ránu daleko, ale na druhou stranu je roli schopen obětovat opravdu hodně - hubne, cvičí, zkouší abstinovat. :-)

Zlí jazykové pak tvrdí, že se také často posmívá svým filmových kolegům, kteří velké filmové role občas vymění na role v reklamách...

Ať už je to jakkoliv, pro nás asi navždy zůstane tím chrabrým Gladiátorem, že?

Přečtěte si také:

Reklama