Zdrávstvujtě braťja zachvátčiky. Jak to vypadá, není žádná cesta, nebo možná klasicky po Česku chuť či odvaha vymezit se proti nadvládě kohokoli. Máme jednoznačně možná už v genech zakódovánu vlastnost „nechat si konat potřebu rovnou na temeno hlavy“.

Jak jinak si vysvětlit, že jen krátkou dobu po té, co jsme radostně oslavili odsun ruských samozvanců z našeho území, jsme sem jejich obdobu srdečně pozvali znovu.

Teď si logicky stěžujeme. Teď nám vstávají vlasy hrůzou nad desítkami ruskojazyčných gangů, působícími na území naší „svobodné“ vlasti. Teď už je jich tady zase tolik, že je možná pozdě něco dělat. Prorůstají tak jako před lety pěkně všechny sféry naší společnosti.

S jídlem roste chuť

Jestliže nám nevadí ruská „ohleduplná“ podnikatelská činnost u nás, jestli ochotně přihlížíme, jak byznysmeni z východu likvidují naše památky, lesy, chráněná krajinná území i města, proč se pozastavovat nad chutí legalizovat to pěkně na státní úrovni? Kdo se díval koncem minulého týdne na zprávy a pamatuje si něco z naší česko-ruské historie, asi mu nebylo příjemně.

Už ani BIS není v pohodě

„Ruské zpravodajské služby jsou v Česku nejaktivnější ze všech zahraničních rozvědek,“ říká se v nové zprávě BIS. Varuje se zde, že ruská špionážní činnost v ČR dosahuje mimořádně vysoké intenzity. A za pravdu jí dá i dnes zveřejněná zpráva vojenské rozvědky.

Podle českých agentů jsou Rusové aktivní hlavně kvůli zvažovanému americkému radaru. Pracují hlavně na tom, aby ve veřejnosti vyvolali odpor k americkému plánu. Jak vše hned zapadá dohromady  totiž sem přesně sedí nedávná zpráva, že iniciativu Ne základnám! financuje tajemný ruský sponzor.

Chtějí stále totéž  moc

Podle zmíněné zprávy BIS jde o získání skrytých vlivových kanálů v rámci státních a politických struktur ČR. Ruští agenti se podle slov české kontrarozvědky snaží infiltrovat hlavně lidi s vlivem na veřejné mínění.

Ruští agenti jsou dále podle této zprávy aktivní i na poli ekonomickém. „Ekonomika a podnikatelské skupiny mohou být a jsou rovněž využívány jako prostředek politického nátlaku,“ říká se v ní.

Celou zprávu si můžete přečíst ZDE.

Památné stromy? Skoľka stojit?

Pro ruského miliardáře je téměř milionová pokuta, kterou vyměřila nedávno Inspekce životního prostředí za vykácení památného sadu u Nové Bystřice v jižních Čechách, naprosto směšnou částkou.

Stromy padly kvůli výstavbě kýčovitého sídla ruských investorů. Ruského podnikatele Rjabinina totiž napadlo, že tohle je právě to správné místo pro vybudování nedobytné pevnosti. Odnesl to chráněný třešňový sad. Hrůza, která tady vyrostla, nemůže nechat klidným snad nikoho, mimo tohoto na ruský bezvkus bohatého mužika.

Podle vyjádření Inspekce životního prostředí měl podnikatel ve stavebním povolení jasně napsáno, že stromy se vykácet nesmí. Stavební firma to nerespektovala a dostala pokutu 750 tisíc. воспринимаешь? нет!

Čí jsou Karlovy Vary?

V Karlových Varech si pro změnu našel bezvadné místo, kde demonstrovat svoji megalomanskou úchylku, podnikatel Nikolaj Stěpanov, který zde postavil, jak jinak než v rozporu se stavebním povolením, „malebné“ roubené „domečky“ v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.
Podnikatel po zásahu stavebního úřadu černé stavby nejen neodstranil, ale následně na ně dostal nové stavební povolení!

                                   

To bys zíral, Potěmkine!

V bývalém areálu Gejzírpark u Březové zase loni v říjnu s velkou slávou uvítaly hostesky chlebem a solí nové obyvatele právě dostavěné ruské vesnice. Významní hosté z bývalé ruské federace i zástupci investorů neskrývali nadšení. Jejich nadšení ovšem nesdíleli, zdá se, zcela nepodstatní obyvatelé Varů.

Nevěřícně jsem koukal na česko-ruskou slavobránu na místě, kde lidé přišli o kemp s bazénem. Místo toho je tady ruská děrevňa. České patolízalství skutečně nezná hranic,“ ohradil se jeden z Karlovaráků.
Přestože městečko vyrostlo v chráněné oblasti, úřady neprotestovaly.

Na kolonádu s překladatelem a plynovou maskou

Rozlehlou karlovarskou kolonádou se rozléhá chorošo a dosvidanija, obchůdky zdobí místo starobylé klasiky dřívějších lázeňských Varů plných kavárniček a obchůdků desítky prodejen zlata, porcelánu, kožichů, nebo dokonce ruské beranice či oficírské čepice, matrjošky, chalva, vodka a špek…
Všudypřítomný odér vám připomene smutnou, leč nabízející se pravdu – všichni jsme v Evropě, jen Vary jsou v Rusku!

Málo místa? Lázní máme dost

Ivan se mlsně rozhlédl. „Vida, Mariánky také nejsou špatné – EXPANDUJEME!“ A tak zní ruština stále častěji zní i v lázeňských objektech, hotelích a restauracích blízkých Mariánských Lázní.

Restaurace školí personál v ruštině, lázně nabírají ruské zaměstnance a přizpůsobují nabídku procedur požadavkům náročnější klientely, která nehledí na korunu ani na rublik. Rusové chtějí už něco jiného než přelidněné Vary.

Za sebe odhaduji tak rok, a vyroste zde první honosné sídlo nějakého rozumuprostého, leč zazobaného ruského zbohatlíka, pokud možno na místě, kde se stavět a zasahovat do rázu krajiny nesmí.

Stavební povolení ale tento člověk potřebovat nebude, protože případná pokuta je mu pro smích a následná razítka mu zřejmě buď s klackem u týla nebo za tučné „spropitné“ v eurech někdo ochotně poskytne i zpětně.

никогда не забудем? Ale ano. Protože peníze či strach hovoří jen jednou srozumitelnou řečí.

Hubení rusu domácího (švábovitý hmyz :))

Žlutohnědý hmyz velikosti až do 2,5 cm. Samička nosí 2 až 4 týdny v průměru až 40 vajíček. Vývoj rusa trvá mezi 30 až 90 dny, v závislosti na podmínkách ve kterých žije.

V současné době nejčastější metoda hubení rusů je použití speciálních gelů, který má mnohem delší účinnost než postřik. V některých případech totiž není možné aplikovat postřik v takové míře, aby byl výsledek dezinsekce úspěšný. Ke zjištění přítomnosti rusů se často používají různé lepové lapače.

Myslíte si, že bychom se měli jako stát začít sílícímu ruskému vlivu a jeho prorůstání do státního zájmu začít bránit? Líbí se vám ruský druh podnikání u nás?

Reklama