A je to tady. Lidé ztratili další metu v boji s technikou. Na to, že počítačové programy pomalu a jistě porážejí šachové velmistry, jsme si zvykli už dávno. Nyní se ale počítači povedlo, alespoň podle tvrzení specialistů z ruského nakladatelství Astrel SPb, proniknout do doposud zcela lidské domény. Počítačový program prý napsal milostný román Opravdová láska.

„Stylově je to něco mezi Haruki Murakamim a Lvem Tolstým,“ tvrdí Alexander Prokopovich z petěrburského Astrelu. Obsah díla, které má vyjít v lednu příštího roku, je však zatím přísně střeženým tajemstvím.

Napsání Opravdové lásky prý počítači trvalo pouhé tři dny, protože na rozdíl od člověka pracoval nepřetržitě. Kritici z řad filologů a programátorů jsou však k údajnému dílu počítače skeptičtí – prý se jedná jen o promyšlený reklamní tah a za románem ve skutečnosti stojí nějaký lidský autor.

Zdroj: CNews

Co myslíte Vy? Je počítač schopen napsat milostný román? Nebo se jedná o podvod? Chtěla byste si Opravdovou lásku přečíst? Vadilo by Vám, kdyby knihy začaly psát místo lidí počítače? Co myslíte, dokážou v tomto směru zcela nahradit lidské autory?

Reklama