MOSKVA - Je snazší naučit Rusku anglicky, než Američanku stát se dobrou manželkou. Toto prohlášení by mohlo být heslem mnoha amerických mužů, kteří si dámu svého srdce našli právě v Rusku.

Zatímco západní tisk rozebírá otázky o ekonomicko-politickém pozadí masivního exodu ruských dívek a vdavekchtivých žen na Západ, deník Pravda pojímá otázku z opačného hlediska.
Podle dopisu, který listu zaslala anonymní čtenářka, jsou Rusky v Americe stejně populární jako vodka.

Dopis vykresluje obraz západní ženy jakožto individua ovládaného pouze vlastním egem a touhou po sociálním úspěchu, s neupravenými vlasy a vytahaným svetrem na nepříliš přitažlivém těle. Rusky potom hodnotí jako ženy, které pečlivě dbají o svůj vzhled a ctí rodinné tradice.
Čtenářka zajisté přehání, ale jinak je nastíněný obraz přesně tím, nač Američané slyší.
Proč by jinak tolik amerických mužů udržovalo virtuální e-mailové vztahy a utrácelo tisíce dolarů za to, aby se mohli oženit s dívkou, kterou znají pouze z obrázků v elektronické poště?

Agentura Ria Novosti uvádí, že za posledních deset let obdrželo 150 000 ruských dívek americké K1 vízum, přezdívané "zásnubní", umožňující legální vstup na americkou půdu.
Lze však předpokládat, že skutečná čísla budou mnohem vyšší.

Po událostech 11. září nicméně začaly americké imigrační úřady vízy K1 tak šetřit, že dokonce nepřímo iniciovaly vznik nátlakové organizace Free The Fiancees, sdružující muže, kteří se rozhodli vyhledat si manželku mimo Spojené státy.   

      
Reklama