Rychlá a účinná změna skutečnosti. To je terapeutická metoda RUŠ. Proč? Protože, jak sám autor říká: změnit svůj život můžeme jen my, nikdo jiný to za nás neudělá. A je to opravdu tak. Seznamte se s Karlem Nejedlým, který díky své metodě pomohl již mnoha lidem.

Jste zakladatelem metody RUŠ, můžete našim čtenářkám vysvětlit, o co se vlastně jedná a v čem spočívá?
Je úplně jedno, čemu se věnujeme, jakou práci máme, co děláme. Stejně si každý z nás v sobě nosíme ať vědomě, či skrytě silnou touhu. Touhu po štěstí, zdraví, pohodě, naplněném životě. A k tomu nás vede metoda RUŠ. Bez zbytečných oklik a ztrácení času.

ruš

Co vás k této metodě dovedlo? Jaký byl důvod jejího vzniku?
Jako u každého lékaře, léčitele, psychologa, psychiatra a dalších, kteří se snaží pomáhat. Touha pomoci nejbližším. A sobě.

RUŠKdo byl vaším prvním pacientem? Vy sám?
Věnoval jsem se nejrůznějším způsobům, jak alespoň zmírnit problémy. Sobě, nejbližším, přátelům a později také klientům. A protože jsem, jaký jsem, chci jasné, úplné výsledky a napořád, tak jsem nedal pokoj, až jsem vymyslel po mnoha nejrůznějších zkušenostech vlastní systém, který jsem postupně dovedl k maximální jednoduchosti. V současnosti mi v dalším pilování metody pomáhá moje ideální žena Evička, také terapeuti metody RUŠ, kterých máme asi 130, asistenti, kteří jsou efektivní pomocí na kurzech a hlavně lektoři, kteří vedou účastníky na kurzech RUŠ 1 a RUŠ 2.

Co všechno RUŠka řeší? Je možné se díky ní vyléčit od vnitřních neduhů úplně?
To je snad nejčastější otázka. Lidé se svými problémy mnohdy nejsou schopni pochopit, že problémy, které mají, jsou jen jejich. Když vás např. něco bolí, tak to bolí koho? Vás. Je to tedy vaše bolest. Ta vaše bolest opravdu není RUŠbolest někoho jiného: doktora, partnera, dítěte, šéfa, ani Babiše či Zemana. A teď si tipněte, kdo rozhoduje, jestli s tou bolestí něco uděláte. Dám vám pro ulehčení na výběr z několika možností: a) vláda b) doktor c) léčitel d) Bůh e) satan f) šéf g) partner h) ufoni i) Trump, Putin nebo Kim j) vy sami. Možná i vy patříte k těm miliardám lidí, které jsou přesvědčeni, že za jejich bolesti a problémy může kdokoli jiný, jenom ne oni sami. Kdo tuto jednoduchou pravdu nepochopí, ten se ze svých problémů zatím nemůže dostat.

V čem spočívá úspěšné završení této metody?
RUŠNa prvním místě je vždy vnitřní rozhodnutí ke změně, nejlépe k vyřešení svého problému. Ne každý v sobě najde k tomu tu odvahu. Metoda RUŠ je pak pouze nástroj. Pokud se používá správně, dokáže vás vyvést z labyrintů i těch nejhorších.

Můžete, prosím, vysvětlit, jak metoda RUŠ probíhá a co pacienta čeká?
Metodu RUŠ může zájemce aplikovat na sobě těmito způsoby: 1. podle návodu v knize Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak. 2. vyhledá kvalitního terapeuta RUŠ na stránkách www.metodaRUŠ.cz a objedná se na individuální terapii, a hlavně na ní přijde. 3. jede na kurz RUŠ 1, kde se učí, jak si člověk vytváří svoje problémy, jak dešifrovat jejich příčiny (diagnóza) a následně jak si příčiny vyřešit (léčba). A to vše teoreticky, hned nato prakticky, zábavnou formou a v příjemném prostředí hotelu Chytrov.

RUŠTakže pro akutní problémy doporučuji individuální terapii s terapeutem. Pokud si chcete nejen řešit svoje vztahy a problémy, ale také se naučit věcný postup jak na to, pak doporučuji absolvovat pětidenní kurzy: RUŠ 1 je na vyřešení vztahů, protože v nich jsou ukryty naše problémy, poté můžete na RUŠ 2 pro vyřešení konkrétních problémů, i zdravotních, pokud po vyřešení vztahů přetrvávají, a následuje RUŠ 3 na úspěch, blahobyt a rozvoj intuice.

Na začátku terapie je potřeba nazvat svoje problémy, to je to, co nechci. Pak je nutné pojmenovat svoje cíle, to je to, co chci. Následně je klient nebo účastník kurzu veden podle jasného systému formou rozhovoru přes současné problémy k příčinám v dětství. Při jejich dešifrování dochází k pochopení sebe sama a následuje vyčištění negací od nepříjemných emocí i tělesných pocitů. Pak probíhá kontrola negací v dětství, potom v současnosti, a závěrem do budoucna. Pokud něco neprojde kontrolou, dohledají se příčiny, a tak to pokračuje, dokud člověk nemá od problémů úplný pokoj. Od teď.

RUŠPoznám, zdali u mě metoda zafungovala? Budu se cítit jinak?
Možná vám to přiblíží výroky účastníků našich kurzů: „Mně to fakt nevadí, to je zázrak!“ „Už si nemůžu vzpomenout, co jsem to řešil, můžeš mi to připomenout?“ „Dořešila jsem si vztah s mámou, kterou jsem neviděla ani neslyšela tolik let a ona mi vzápětí zavolala a řekla mi, že by mě ráda viděla.“ Víte, lidi neznalí fungování člověka a Vesmíru vnímají chaos a zázraky. Ti vědomí vědí. RUŠka nevede jen k vědomí, k pohodovému a zdravému životu, ale také ke svobodě a k ŽITÍ. Pak už člověk neživoří a nehledá viníky kolem sebe. Je sebevědomým člověkem, který svůj život tvoří sám. A když se zbaví i posledních negací v sobě, pak zjišťuje, že Vesmír mu už dávno připravil naprosto fantastický život, ale přes svoje negace to nevnímal. Naopak. Byl přesvědčen o svých negacích natolik, že je musel žít.

RUŠJaké jsou hlavní problémy, s nimiž se na vás pacienti obrací? A umíte vyhovět všem prosbám a potížím?
Vztahy, vztahy a zase vztahy. Pak nemoci fyzické i psychické. Následují problémy s penězi, neúspěchy atd. Je dobré vědět, že ať už někdo zažil jakoukoli šílenost, dá se během dvou hodin úplně a navždy vyřešit. Abyste to správně pochopili, ten člověk si to pamatuje dál, ale nevyvolává to v něm sebemenší nepříjemný pocit. Už to v sobě zvládl. A k tomu vede celé to naše lidské pinožení: mít v sobě pohodu a klid. Tím přispívá každý jednotlivec k pohodě ve své rodině, domě, městě, státu. Anebo naopak. Takže je prozíravé volit politiky, kteří přispívají k pohodě, a ne naopak.

RUŠV čem je metoda RUŠ unikátní? Čím se liší například od psychoanalýzy nebo jiného druhu terapie?
V několika věcech: jde se přímo k příčině současného problému a ta se hned vyřeší. Většinou během několika vteřin až minut. Ale i u těch největších „negáčů“, pokud se rozhodnou svůj problém vyřešit, se po prvním čtyřhodinovém sezení většinou dostavuje velká úleva. To hlavní však je, že klient je veden intenzivně tak, že si sám nachází příčiny svých problémů a následně si je sám vyřeší. Nikdy nikdo vám nemůže vyřešit vaše problémy ve vás za vás. Ne úplně, a ne trvale. A ať už si vyřešíte jakýkoli humus v sobě, nikdo vás u RUŠky nijak neposuzuje ani neodsuzuje. A hlavně, ani vy sebe sama.

Máte vy sám nějaké přání nebo recept na spokojený a harmonický život? Co byste poradil?
Aby co nejvíce lidí bylo šťastných. Vyřešte si v sobě všechno, co vám způsobuje nepohodu, ať jste stále v pohodě. Jde to. Jen musíte překonat svoje strachy, rozhodnout se k vyřešení svých problémů a následně systematickou prací na sobě dosáhnout šťastného života. A k tomu vám dopomáhej metoda RUŠ.

RUŠ

Kdo je Karel Nejedlý?

Také by vás mohlo zajímat:

Reklama