Věříte v magii písma? Pokud ano, jistě jste již také slyšela o magii run. Runová magie má svůj promyšlený sytém a o lásku se zde stará runa Gebo (Dar), která vypadá jako velké X.

O runové magii jsme již několikrát v našem magazínu psali, například v sérii článků o Věštění z run a runových amuletech. Nebudu se tedy vracet k popisování sytému věštění ani k historii run, ale pokročím rovnou k mému osobnímu setkání s runovou magií...

runa

Příběh: Runa Dar přivolala lásku

Je to již docela dlouho, co jsem se s jednou kamarádkou, která se zabývá magií, bavil na téma run. Proč? Nosila na zápěstí fixou nakreslený křížek - vysvětlila mi, že jde o runu, která k ní má přivolat pravou lásku a odehnat od ní tu nepravou. Tenkrát jsem se tomu smál, připadalo mi to dětinské, ale čas ukázal, že jsem se pletl.

Tahle kamarádka lítala ze vztahu do vztahu a vydržela v něm nejdéle pár měsíců. Po čase si našla přítele, se kterým je nyní již skoro dva roky, řeší různé potíže, ale vztah jim drží.

Když jsem se s kamarádkou nedávno setkal, (nevídáme s příliš často), ptal jsem se jí na přítele, a jestli si vzpomíná, jak jsme se bavili o té její runě. Tu situaci si vybavila docela dobře a prohlásila: „Tenkrát jsem se to teprve učila, spíš než slepá víra to bylo doufání.“ Dnes je ve vztahu spokojená.

Runa Dar

Tato runa pochází z první rodiny run a je zasvěcená bohům Freyovi a Freye. Jméno runy je Gebo, což znamená Dar. Vypadá jako velké X a jejím živlem je vzduch. Rostliny, které se k runě vztahují jsou: stromy jasan a jilm, a také maceška.

Runa vyjadřuje velkorysost, ale také spojení a smlouvu. Obdarovaný je vděčný za dar a dárce si tak obdarovaného zavazuje, často předpokládá určitou reciproci, tedy že bude jeho dar opětován. Runa je tedy předzvěstí obchodních smluv, partnerských vztahů, manželství a přátelství. Slibuje pomoc v nesnázích, úspěch, pohostinnost, velkorysost a blahobyt.

Může se ale obrátit i proti vám. V runové magii má vše svou odvrácenou tvář, zobrazíte-li runu opačně, může k vám přivolat nespokojenost, frustraci, faleš a nenávist, ostatně jako v nepovedeném vztahu...

Čtěte také...

Reklama