Přeji příjemné odpoledne všem na Ženě-in,
dnešní hlavní článek mi připomněl jeden opravdu nesmrtelný ubytovací zážitek, který se stal před mnoha a mnoha lety. Tenkrát jsme byli ještě mladí, zamilovaní, plni elánu a odvahy. Vypravili jsme s partou vlakem do Rumunska. Nevím, jak to tam vypadá teď, ale tenkrát bída, svrab a neštovice (řečeno pochopitelně nadsázkou :-)), žebrající dětičky a krádeže na denním pořádku.
Dokonce jsem slyšela, že v noci ukradli i karavan se spící babičkou... ale to je opravdu možná jen přifouklý drb. Však to znáte.

Tedy k našemu ubytování:
Přišli jsme s bágly do jednoho malého městečka, už ani nevím, jak se jmenovalo, a ptali jsme se na ubytování. Všichni ukazovali směrem k náměstí, tak jsme se tam vypravili s nadějí, že budeme mít kam utrmácené kosti složit. Na náměstí nebo spíš návsi stála bílá vila pomalu jak z Dallasu, kde údajně poskytují za drobný peníz nocleh.

„Pane jo, to je paráda, takovej luxus, jestli tam vůbec pustí takový zaprášený, ušmudlaný čundráky?" Ani jsme nemuseli zvonit, přišel domácí a ochotně nás zval dovnitř.
Tedy dovnitř ne, ale okolo rajčatovo-paprikových plantáží za dům. A tam se nám naskytl pohled... kdyby alespoň betonovej domeček, ale to byla slátaná dřevěná chatrč, která se krčila mezi keříčky, jako by se styděla. No co, vzali jsme to. Alespoň nějaká střecha nad hlavou
To by bylo všechno moc fajn, vzdušné, suché přístřeší s hromadou

šopáku" kolem k tomu, ale co nám neřekli, byla jedna podstatná maličkost. Na půdičce té chatrče přespával děda, který si rád přihnul.
Jednou v noci nás probudil strašlivý rachot. Mysleli jsme si, že už se náš penzion dočista rozpadá, a vylítli jsme ven. A co si myslíte, že se stalo? No jasně, opilej děd nezvládl horolezecký výstup do svého kutlochu a skutálel se po střeše do těch rajčat. Žil, tak jsme ho tam nechali chrápat do rána. 

Druhý den nás pozval na panáka a docela jsme si rozuměli.
Dajda


Milá Dajdo,
kam se hrabe můj zážitek na ten váš. Ještěže vám tam ten dědek přes strop nemočil. :-((
Reklama