Ahoj,

Byla jsem v srpnu 14 dní v Rumunsku a tato země mě těžce dostala... Každý mi před cestou říkal, že jsem blázen a kolik si přivezu nemocí a že budu zklamaná... a já si málem přivezla psa, stala se málem ženou cikánského barona :-)))a zážitky jsou silně pozitivní a nesmazatelně vryté!!!


Všem návštěvu této země doporučuji, alespoň zjistíte, že Rumuni nežijí na stromech ani ve středověku, že jsou většinou milí a přátelští, že rumunština je hrozná hatmatilka, ale rukama nohama se domluvit dá, a že ve velkých městech se anglicky běžně komunikuje, že výborně vaří a můžou vás z restaurace vyhodit, když se jim nebudete zdát...:-))) Kamarádku vyhodili i z cukrárny, když chtěla jiný dortík, než jí cpala urostlá místní cukrářka:-))), a že znají a na většině místech najdete běžné evropské záchody... i když šlapky mají něco do sebe, a vůbec nejlepší je vyprázdnit se v lese nebo na louce mezi kravinci:-)))A nejlepší byly společné večery s ostatními výletníky. Desinfikovali jsme opravdu důkladně, i během dne, slivovice, fernet, vodka, místní pálenky...

Trochu jsem zatížila plíce smogem (kouřil skoro celý zájezd) a ještě teď mě bolí bránice od smíchu... jen náš zpěv u táboráku nebyl dostatečně oceněn, zbylo nás jen pět a v noci na nás vlítnul průvodce, že sice zpíváme hezky, ale spát se u toho nedá:-))), a že naše verze slovenské hymny je opravdu unikantní (hlavně melodie) a že na koledy máme ještě čas...:-)))


Také jsem se naučila bravurně a bleskově postavit stan, uvařit na plynovém vařiči skvělou instatní polévku:-))) a tančit mezi kapkami deště, protože Rumunsko už popáté sužovaly povodně...
A jako po každé dovolené si říkám, všude dobře, ale Čechy jsou prostě Čechy...

Ale jinak to byl bomba zájezd!!!

Hezký den a ještě hezčí dovolené přeje

liduska007


Milá lidusko007, děkuji za krásný e-amil.
Jako první jsem ho vybral mimo jiné, i protože jsem letos v Rumunsku strávil na kole 10 dní a v mnohém s vámi mohu souhlasit. Je to nezapomenutelná země. Krásná příroda, milí lidé, úžasní psi a spousta hub.

Dnešním tématem dne je cestování. Vzpomínky na léto. Když se podíváte ven, je tam sice krásné podzimní počasí, ale to znamená, že po ránu už je pěkná zima, vítr fičí po strništích a o plavkách a teplém vzduchu si můžeme nechat jen zdát.

Tak si nechme! Aspoň ve vzpomínkách se vraťme do doby, kdy nám i po ránu bylo teploučko. Pošlete nám své letní cestovatelské příhody a fotografie a my spoustu z vás odměníme. Kromě Pharmatonu Activitu (práškům působícím nejen proti podzimní únavě), který putuje domů i lidusce007, tu máme kabelky jednoutydne.cz nebo patentovanou kúru proti vypadávání vlasů s aminexilem pro ženy od Vichy.

Těšíme se na vaše e-maily a vzpomínky na léto

redakce@zena-in.cz

Reklama