Dnes pro vás máme spolu s Klubem českých turistů hned dvě nabídky na sobotní "lítání venku".


Doporučujeme nádherný výlet přírodou šitý na míru dětem, a to 40. ročník

 

Pochodu Českým rájem – Putování za Rumcajsem.

 

Odkud a kam půjdete

Start je mezi šestou a půl jedenáctou z nádvoří jičínského zámku. Trasy pro pěší jsou dlouhé od 5 do 50 kilometrů, cyklisti se projedou na trasách od 20 do 90 kilometrů.

 

Ty nejkratší cesty vedou jen okolím Jičína, delší zavedou turisty do Českého ráje, do oblasti okolo Tábora, Košova nebo i na Kumburk.

 

V cíli, opět v Jičíně, je pak připraven pro děti bohatý program. Na zámeckém nádvoří se budou procházet krojované postavy, včetně Rumcajse s Mankou, a v  Libosadu bude na děti čekat řada her a soutěží určených všem věkovým kategoriím.  

 

***

Druhý tip nás zavede do Chodska.

 

Turisté z malebného pošumavského města Kdyně pořádají taktéž zítra

 


Putování Chodským královstvím.

 

Odkud a kam půjdete

Dvanáctikilometrová  trasa začíná v obci Filipova hora a vede přes jeskyni Salka, Dmout a Veselou Horu do Domažlic.

 

Start není tentokrát na příliš frekventovaném místě, a tak doporučuji použít k dopravě na start speciální autobus, který odjíždí z Kdyně od restaurace Škarmanka ve 13 hodin. Přistoupit je možné taky o osm minut později v Koutu na Šumavě u prodejny SPAR.

 

Cílem výletu je restaurace Maštal v domažlickém podhradí.

 

Přejeme všem hezké počasí a Zdrávi došli!

Reklama