posteskla si čtenářka s nickem Datura, která sice uznává, že rukavice jsou bezvadný vynález, ale už se těší, až je nebude vůbec potřebovat. Myslím, že s ní mnohé souhlasíte.

Dobré mrazivé odpoledne. Nosit rukavice mi na rozdíl od čepic nedělá sebemenší problém. První nádherné kožené rukavice jsem dostala jako dárek od klienta. Dnes by se řeklo, že mě zkorumpoval, ale spíš jsem se mu líbila.

Byly červené a měly úplně stejnou barvu jako kabelka, kterou jsem nosila. Postupně jsem se zásobila rukavicemi všeho druhu, pletené, látkové, kožené, zdobené kožešinou. Jenom palčákům nemůžu přijít na chuť. Na hory jsou vhodné, ale na denní nošení se mi nelíbí.

Vzpomínám i na svou šikovnou tetu, která mi kdysi dávno upletla z tenké příze dvoje rukavičky, bílé a černé. Ty bílé jsem nosila v létě ke kostýmu a černé jsem si nedávno vzala na pohřeb, když jsem chtěla být za dámu.

rukavice

Trochu nechápu módu kožešinových rukavic bez prstů. Ne, že by se mi nelíbily, ale asi by mi umrzly prsty. Rukavice jsou bezvadný vynález, ale jaro a léto mi to nenahradí.

Zdraví Datura

Rukavice bez prstů jsou spíš pro řidiče, nebo na frajeřinku. Žádné velké teplo od nich asi nikdo nečeká.

Reklama