shutterstock-1079375885.jpg

Virální trend #1: rtěnka jako podklad pod make-up

Trpěly jste nebo stále trpíte tím, že při každé nevhodné příležitosti červenáte? Výborně! Splňujete jeden z trendů letošního roku. Tím je totiž pleť, která vypadá nenalíčeně, i když nalíčená je. A k přirozené pleti bez make-upu začervenalá pleť patří. Také patří většinou k dospívání, barva vás tedy dokáže o něco omladit. Jenže úplně bez make-upu to není ono, protože nezakryjete zase to, co zakrýt chcete. Zkrátka je potřeba namalovat si na obličej prvky, které jsou sice objektivně krásné, ale jen když je dokážete sjednotit a udělat symetrickými.

Virální vlnu s červenou rtěnkou na obličeji zahájila tiktokerka Lenkalul, která si rtěnkou ve videu namaluje téměř celou vrchní polovinu obličeje. Ze začátku vypadá jako by se na dovolené u moře zapomněla namazat ochranným krémem, ale naštěstí nejde o poslední vrstvu. Následuje korektor a make-up. Správnými tahy docílíte mladistvě narůžovělé pleti. Trik je také v tom, že je rtěnka mastná, a tak pleť působí hydratovaně.

Virální trend #2: Obočí podle Spoca (Fox Eye Challenge)

Spoca ze Star Tracku si určitě všichni dobře pamatujete. Co ho dělalo tak nezapomenutelným? Kromě jiného také jeho obočí. To nezatáčelo do písmene U, ale naopak pokračovalo rovně směrem k uchu jako šipka. Internetem se začala šířit videa, kde si lidé půlku obočí vyholili, nebo vytrhali, aby si chloupky dokreslili nebo nalepili do kýženého tvaru. Výhodu měly ženy, kterým obočí příliš neroste. Neměly co ztratit.

Nutno ale dodat, že rovné obočí dodává celému výrazu obličeje smyslný nádech a opticky protáhne lícní kosti. Takže je pochopitelné, že se o tuto změnu pokusilo napodobit mnoho žen po celém světě. Za vzor však nepovažovali jen Spocka, ale také modelku Bellu Hadid, která je svými liščím výrazem proslulá.

Virální trend #3: kočičí, psí nebo liščí oči

Uživatelce Lenkalul se na TikToku prostě daří. Její další virálním videem je to, kde pomocí linky proměňuje lidské oči do těch zvířecích. Ne doslova samozřejmě. Její práce je ale tak precizní, že byste opravdu na první pohled odhadly, o jaké zvíře jde. Díky videu si můžete vybrat, jaký styl se vám líbí nejvíce, a ten se naučit. Navíc je vidět, že k dokonalému tvaru Lenkalul používá kousek papíru, což je trik sice trochu staršího data, ale je alespoň vidět, že dobře funguje. Linku beauty tiktokerka používá i do koutku oka, což je na denní nošení dost nepraktické, ale na fotku hodně efektivní!

Virální video #4: pod rtěnku korektor a žluté stíny

Jak již bylo řečeno výše, virální videa vás mají šokovat. Přesně takové je i video od tiktokerky Naomi Jon, která si před použitím rtěnky rty namalovala nejprve korektorem a žlutými stíny. Poté doprostřed rtů nanesla tekutou červenou rtěnku, kterou rozetřela. Korektor nebude po nanesení rtěnky vidět vůbec, ale rtěnka na rty lépe sedne. Kombinace červené a žluté je hezká, ale těžko říct, proč má být žlutý stín nad horním rtem vidět. Efekt sice nevypadá úplně zle, ale také trochu působí jako byste jedly ananas a neutřely si pusu.

Reklama