Dobré odpoledne všem švadlenkám i ostatním!

Ruční práce včetně šití jsou mým koníčkem a krásně si tak odpočívám. Jako malá jsem často byla u babičky a její maminky, mojí prababičky, která byla švadlena a uměla ušít vše, na co jsme si vzpomněli.

 

 

 

 

 

Příbuzní z Německa nám posílali módní katalogy a babička nám pak podle nich šila oblečení, které se tu nedalo koupit. Látky tu také nebyly, ale občas nějaké zajímavé přivezla teta ze Slovenska nebo děda z Řempa, kde pracoval. 

Babička šila na starém šlapacím stroji a učila mě to, šily jsme spolu na panenky. Stroj má moje sestra na památku, ale nešije na něm. Nevím, jestli bych to ještě uměla. Za maturitu jsem dostala od rodičů elektrický šicí stroj. Občas šiju něco na sebe podle Burdy, protože sama neumím udělat střih, nebo různé věci do bytu.

 

 

Také jsem šila sestřiným dětičkám. Šití dnes není zrovna nejlevnější, ale dělám to spíš proto, že mě to fakt baví, a také pak podobné věci nemá půl města. Posílám vám fotečky mého posledního, včerejšího šití a tvoření.

Šári


Děkujeme za pěkný příspěvek a nádherné fotečky. :) Batikování taky miluju, akorát při něm obvykle děsně zaneřádím okolí. :)

redakce@zena-in.cz