Mazanec je klasikou, která má o Velikonocích místo na každém stole. Snad každá rodina má svůj vlastní recept – existují obyčejné bochánky z kynutého těsta, mazance obohacené o mandle, rozinky či kandované ovoce nebo ty s čerstvým tvarohem. Pokud však pečení příliš neholdujete nebo před svátky jednoduše nevíte, kam dřív skočit, vyrazte do obchodů Tesco. Ty nabízejí hned dvě varianty ručně a podomácku připravovaných mazanců a dalších sedm druhů sladkého velikonočního pečiva.

Velikonoční lahůdky z vlastních pekáren Tesco

Ručně připravované a pečené mazance a další druhy velikonočního pečiva jsou k dostání v obchodním řetězci Tesco od 24. února. Všechny výrobky připravují pekaři přímo v místních pekárnách – od navážení surovin, přes přípravu těsta, tvarování produktů až po samotné pečení. „Pro zaručení maximální čerstvosti pečeme veškerý sortiment minimálně dvakrát denně. Krátce před svátky, zhruba 2–3 dny, pak dokonce třikrát až čtyřikrát za den,“ uvádí Jaroslav Heptner, produktový specialista pro pekárenské výrobky společnosti Tesco.

pečivo

Velikonoční pečivo zde připravují ze dvou druhů kynutého těsta. Základ obou tvoří česká mouka, cukr, sůl a droždí. První těsto, ze kterého se vyrábí jidáš šnek, jidáš esíčko, velikonoční zajíček, velikonoční rohlíček, mazanec a velikonoční koláč, obsahuje navíc margarín a vodu. Ve druhém je pak veškerá recepturní voda nahrazena polotučným mlékem a margarín máslem – z tohoto těsta pekaři tvarují máslovou housku s mandlemi, máslovou housku s cukrem a máslový mazanec s mlékem a mandlemi. K dozdobení v Tescu používají mandle a dekorační cukr, do koláčů pak přijde tvarohová náplň a meruňková marmeláda.

pečivo

Velikonoční pečivo je v Tescu velmi populární o čemž svědčí i prodejní čísla za loňský rok, kdy se prodej sladkého pečiva v období Velikonoc navýšil v řádu desítek procent. „O velikonoční pečivo byl dlouhodobě velký zájem, proto jsme se rozhodli rozšířit naši nabídku ručně dělaných produktů,“ říká Jaroslav Heptner a dodává: „Tradičně nejpopulárnější jsou mazance. Pro zákazníky jsou ale velmi zajímaví i velikonoční zajíčci. Po desítkách kusů si je od nás dokonce objednávají mateřské školy nebo domovy důchodců.“

pečivo

Kompletní sortiment velikonočního pečiva bude k dostání ve všech 47 hypermarketech Tesco s vlastní pekárnou a to až do Velikonočního pondělí, které letos připadá na 28. března. Zákazníci si navíc mohou velikonoční pečivo objednat také on-line prostřednictví služby Tesco Potraviny on-line a nechat si jej dopravit až domů.

pečivo

Více informací najdete na www.tescocr.cz

Reklama