61ee74d3b0b4ecl.jpg
Foto: Shutterstock

Za uvedením svíčky na trh se ovšem neskrývá jen hereččina touha vydělat si peníze, ale i dobročinná stránka. Svíčka byla vytvořena u příležitosti výročí konce právního případu Roe vs. Wade (ukončení 22. ledna 1973). Jeho faktickým důsledkem bylo povolení interrupcí na území USA.

Norma L. McCorvey, zvaná také jako Jane Roe, stanula před soudem se stížností, že jí nebyl umožněn potrat a že interrupci chce podstoupit kvůli znásilnění. Nejvyšší soud Spojených států amerických nakonec rozhodl v ženin prospěch. Dítě se ovšem mezitím narodilo a McCorvey dala holčičku následně k adopci.

Gwyneth Paltrow se prodejem svíčky, která stojí 75 dolarů (cca 1600 Kč), snaží podpořit práva žen na rozhodování o vlastním těle. 25 dolarů, cca 500 Kč, z každého prodaného výrobku poputuje na pomoc projektu, který podporuje reprodukční svobodu žen.

Svíčka v sobě snoubí aroma kokosového mléka, damašské růže, vanilky a cypriše s náznakem praženého kakaa. Jde o limitovanou edici, která se bude prodávat do 1. července nebo do vyprodání zásob.

„Slovo vagina má velkou moc. Přesto je tu stále se opakující potřeba říkat: Ruce pryč. Ruce pryč od našich vagin v jakémkoli kontextu, kde nejste zváni. Tvoje reprodukční orgány, tvoje volba,“ napsala herečka na svém Instagramu.

Zdroje: Instagram, Goop, Page Six, Wikipedia

Reklama