Pěstěné ruce jsou ozdobou každé ženy. K tomu, aby nás opravdu zdobily, potřebují však ruce naši péči. Na jejich pokožku působí chemické, povětrnostní a další vlivy jako kouření, alkohol, přesolená strava, stres či UV záření. S přibývajícím věkem se kůže na rukou mění, bývá přesušená, drobné vrásky prozrazují stáří a často jsou doprovázeny pigmentovými skvrnami.
Jak dokonale ošetřit ruce? Základem je jejich správné mytí pod tekoucí teplou vodou s použitím co nejvhodnějšího mycího prostředku. Každým mytím totiž odstraníme mazový film chránící kůži rukou a kyselá reakce kůže se mění na zásaditou. Rohová vrstva pokožky se pak vysušuje a láme. Trvá nejméně hodinu, než se po umytí opět obnoví fyziologické poměry, které byly před umytím. Kůže má sice obranné prostředky, které dovedou čelit nepříznivým zevním vlivům, ale po určité době se obranná schopnost zmenší až zmizí a objeví se poškození trvalejšího rázu. Může se jednat například o otoky, zarudnutí, přesychání, bolestivé praskliny, pupínky či puchýřky. Tyto projevy někdy zmizí za několik dní, ale mohou také přejít v trvalejší ekzém.
Po umytí rukou by mělo následovat ošetření speciálními krémy na ruce, které nahradí původní mazový film. Při práci s čistícími prostředky (úklid, praní, mytí nádobí) je nutné používat ochranné krémy a po práci rukám věnovat zvýšenou pozornost. Doporučuje se také nosit ochranné pomůcky na ruce – rukavice.
Asi nejčastějším problémem zvláště v zimě jsou popraskané ruce. Účinným prostředkem k ošetření popraskané kůže je zábal na ruce, který můžeme nechat působit přes noc. Naneseme silnější vrstvu speciálního krému na ruce a navlékneme bavlněné rukavice. A nezapomínejme na lokty – o ty je také vhodné se starat a na noc je nakrémovat!

TIP: Kosmetická značka Dove nyní uvádí na trh speciální krémy na ruce – variantu pro použití během dne a variantu na noc.
Denní krém na ruce Dove Protective Care Hand Balm obsahuje mandlový olej, vitamin E a vysoké procento hydratačních látek jako je glycerin, propylenglykol a hexylenglykol, které pomáhají udržet přirozenou vlhkost pokožky po celých 24 hodin. Vzhledem k tomu, že ruce jsou vystaveny ničivým účinkům slunečních paprsků, je denní krém Dove obohacen také o UV filtr. Sluneční záření je jedna z klíčových příčin stárnutí pleti, na rukou bývá hlavní příčinou tzv. stařeckých skvrn.
Noční varianta krému na ruce Dove Regenerating Care Hand Cream obsahuje malé modré perličky, které v sobě ukrývají vitamin F. Tyto perličky jsou velice jemné a při nanášení krému na ruce se do pokožky snadno vtírají. Vitaminem F se označují esenciální mastné kyseliny jako např. kyselina linoleová. Vitamin se váže na kožní lipidy a přispívá k udržení zdravé ochranné vrstvy pokožky, která je nezbytná pro to, aby ruce vypadaly krásně. Po použití nočního krému na ruce Dove Regenerating Care Hand Cream se ráno probudíte s měkčíma a jemnějšíma rukama již po prvním použití, protože krém podporuje noční buněčnou regeneraci kůže na rukou.
Hydratační účinek Dove Protective Care Hand Balm a Dove Regenerating Care působí také na nehty. Nehty a zvláště jejich citlivé růstové lůžko jsou silně ovlivňovány nedostatkem vlhkosti v kůži. Chybí-li jim hydratace, nehty začnou být lámavé. Doporučuje se používat množství krému velikosti oříšku během dne a pro regeneraci večer před spaním.

Právě teď se můžete zapojit do soutěže o 10 balíčků s krémy na ruce Dove. Více najdete v rubrice Hrajte a vyhrajte.